| Ioana0002 a întrebat:

Nu mai suport! Îmi vine să urlu când ma gandesc ca iubitul meu ma neglijează si nu imi ia nimin niciodata! Doar la ocazii si nici atunci.
De exemplu cand am făcut un an, acum o luna, NIMIC! Iar azi a trecut pe langa niste flori si i-a zis femeia aia daca vrea, si a vrut de nu a mai putut! Mor de ciuda cand prietenele mele primesc de toate si eu nici pe naiba.Nu sunt materialista, si nu am chef sa ziceti asta, dar ca orice fata vreau si eu o atenţie cât de mică ar fi ea, sa ma surprindă, o ciocolatica ma frate măcar atât. Spune-ti-mi ce sa fac, nu ma simt răsfăţata, ma simt neglijata, tine totul pentu el iar pentru mine nimic! Si nu nu e de ajuns doar iubirea lui, vreau si eu o atenţie, si i-am zis de multe ori subtil, am avut si poze in telefon cu ce vreau stie si ce caut de doua luni, cercei din argint si tot nu ia nimic, stie si ce haine vreau si nimic! Cand va urma aceea atenţie? Cumva de Crăciun (adica ziua mea ). Ma simt atât de prost si imi e asa rusine cand ma intreaba prietenele si rudele ce am primit de aniversarea de un an şi eu să zic ca nimic.Nu mai suport. vreau doar o atenţie sa stiu ca ii pasa.Ce sa fac, cum sa ma comport de acum inainte cu el, cum sa ii dau semne.Multumesc.

19 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Păi nu esti tu de vina ca ai ales un egoist si zgârcit? Ce au refuzat altele iei tu de bun?
E si normal sa iti fie rusine cu el. Renunță la el si vei scăpa de rusine. Iar daca chiar nu are nici un ban, atunci lucrurile stau altfel.
In mod normal nu se acceptă prietenia cuiva pe care nu-l cunoaștem.
Daca are bani si e zgârcit, atunci asa o sa te chinui cu el toata viată. Tu hotărăști.

| dannyel86 a răspuns:

Hai sa fie si un lup mancat de oaie! happy Probabil ai vazut cazuri in care logodnica a cerut in casatorie partenerul de viata. Fa tu primul pas si surprinde-l cu un cadou sau doua!winking Poate va reactiona, sau macar se va simti jenat. Poate nu constientizeaza ca o femeie are nevoie si de mici atentii (sa nu aud de casa, masina! laughing ). Daca are bani si e prea... econom (sa nu spun zgarcit), atunci posibil sa isi arate altfel sentimentele fata de tine sau pur si simplu nu te apreciaza la adevarata ta valoare.
Unele persoane au nevoie de un branci, si nu e nicio rusine sa-i faci tu o surpriza in intimitatea voastra, de care sa nu stie nimeni, nimeni.
Nu se stie, poate il motivezi sa faca el urmatorul gest.winking Fa o incercare!

| Ioana0002 explică (pentru dannyel86):

Cum frate? I-am facut o surpriza chiar azi in intimitate, si acum doua sapt.si de multe ori si el NIMIC.Si la aniversarea de un an, tot eu

| dannyel86 a răspuns (pentru Ioana0002):

Ce interes are el sa stea cu tine? happy Pe tine ce te atrage la el?
Cum iti arata ca te iubeste, altfel decat iti doresti tu? big grin

| Sn4k3 a răspuns:

Poate n-are omu' bani, ce vrei laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

Poate nu este genul care sa cumpere cadouri. Este posibil sa nici nu isi dea seama de chestia asta. Insa, daca pentru tine este atat de important sa iti ia ceva, atunci spune-i direct. Baietii nu prind indiciile subtile. Nu te mai chinui cu ele. Spune-i direct ce asteptari ai de la el.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Adjectivul "prost" are si varianta pentru feminin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? Nimeni nu intelege? Da frate nu-s extrem de importante cadourile, dar asa, o floare ceva? Macar de aniversare? Nu cred ca mi-ar placea sa-mi ia iubitul hainelaughingsi cerceii de argint merg la o ocazie speciala, acum nu trebuie nici tu sa exagerezi

| Ioana0002 explică (pentru anonim_4396):

Nu exagerez, am zis asa in mare ca a vazut ce as cam vrea.

| missfatadelatara a răspuns:

No și tu vrei "cadou" în fiecare zi? Dacă aveați un an de căsătorie mai ziceam...

| Ioana0002 explică (pentru missfatadelatara):

Ce in fiecare zi, ca nu mi-a mai facut unul de 6 luni.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pur is simplu nu e genul care sa faca cadouri, ici eu nu o fac, e o chestie penibila si copilareasca.

| alin131 a răspuns:

Daca nu ti-a facut niciodata un cadou poate ca strange pentru unul foarte mare.

Sau poate nu ii place sa faca deloc cadouri nici atentii.

Totusi tind sa cred ca e ceva mai frumos si special la mijloc cu suspansul cadoului.

| Evolettee a răspuns:

Nu e musai să primesti neaparat ceva la aniversarea de un an. Sincer nu sunt fata care prefera cadourile, mai bine să petrecem cat mai mult timp impreuna si sa imi ia mâncare laughing, da mâncare, nu vreau ceva material care in timp se duce naibi. Si da consider că de ziua ta îți va cumpăra adica totusi e ziua ta. Poate nu are bani sau mai stiu eu ce, nu este băiatul cu cadourile, nu este singurul, mai bine ar fi sa te iubească bine nu sa stie sa faca doar cadouri.

| Ioana0002 explică (pentru Evolettee):

Ce "doar cadouri " nu mi-a mai luat unul de 6 luni.

| Evolettee a răspuns (pentru Ioana0002):

Vorbeste cu el si spune i ce te deranjează, comunicarea e baza intr o relatie dacă ne spui noua nu putem face vrăji sa fie altfel

| Sarina a răspuns:

Inseamna ca esti materialista adica vrei mereu numai cadouri.
Lasa l pe el sa te surprinda cu ceva cand va simti.nevoia. intr o relatie nu conteaza cadourile conteaza iubirea si respectul reciproc pe care vi l purtati unu fata de celalalt

| sugp12 a răspuns:

Si mie imi face la fel iubitul meu si nu stiu ce sa fac, niciodta nu ma ia in serios si mereu face misto de mine si se ia de orice chestie pe care o fac care imi place. simt ca nu ma mai iubeste de mult si ma obisnuisem cu ideea dar a ras ca am ales sa ne uitam la percy jacksin si peste chestia asta nu pot trecce simt cum innebunesc si nu mai rezit ma gandesc in mod serios sa cer ajutor terapeutic ce sa fac?