| anonim_4396 a întrebat:

De ce am tot timpul nevoie de atentie?
Nu am fost niciodata rasfatata de ai mei, deci nu inteleg de ce simt mereu nevoia de atentie din partea cuiva, oricui.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Tocmai de asta ca nu ai primit si simti nevoia.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Din moment ce părinții nu ți-au oferit atenție, acum o cauți în alta parte.

| SilentRain a răspuns:

Cauta un pisholog adevărată și întreabă-l pe el, pe TPU nu sunt pishologi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar cam trebui sa fii multumita de cum sunt parintii tai. Ce ai fi vrut mai mult de la ei?

| Paul754880338 a răspuns:

Mai mult sau mai putin toti ne bucuram cand primim atentie. Nu este nimic rau in asta. Cand insa, atentia primita de la cei din jur devine ceva indispensabil si pentru care suntem gata sa cadem in penibil atunci, da, cam devine o problema si nu stiu daca se justifica ( chiar si prin lipsa atentiei in copilarie ). Deci, cred ca mai important ar fi sa trasezi limita dintre normal si penibil si sa ai grija sa nu o calci.