| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa cred ca fac asta...
Vreau un sfat de la voi si nu vreau glume de prost gust.
Deci...am o colega de clasa care cred ca ma place.De ce cred asta?
Mereu incearca sa vorbeasca cu mine, zambeste mereu cand ma vede, se uita la mine in ora si cand ma uit si eu se intoarce repe iar uneori dupa ce ma uit si eu si ia la mine incepe sa ii sopteasca ceva colegei de banca si zambesc amandoua.
Eu o plac mult dar mereu cand incerc sa vorbesc cu ea ma blochez si uneori nici nu ii raspundsad
La ora de bio stau cu ea in banca si atunci incearca sa vorbeasca cu mine dar eu mereu raspund cu da sau nu, rad etc. nu mai spun nimic
si cred ca ea crede ca incerc sa o evit si asta ma enerveaza la culme... vreau sa ii spun ce simt dar imi este teama ca daca nu ma place ma fac de rascrying
am observat ca si ea se pierde cand sta cu mine dar ea reuseste sa spuna ceva.
vreau un sfat! voi credeti ca ma place?

8 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Eu cred ca te place, inspira si expira usor, calmeaza-te si dai niste lalele, si incearca sa vorbesti cu ea

| Hevnoraak a răspuns:

Dacă nu vorbești cu ea o să credă că nu ești interesat și o să pierzi șansa.Luni ai șansa după școală,invit-o la o plimbare în parc, undeva mai liniștit, spune-i că îți place de ea, ții la ea și ați vrea să fiți împreună. Trebuie să ai mult curaj.Îți recomand să mergi undeva numai voi doi pentru că dacă stai unde sunt oameni o să te rușinezi și te blochezi și nu faci nici un rahat.
Dacă tu crezi că îți dă semne nu ai nimic de pierdut, chiar dacă prin infima posibilitate zice nu(cea ce nu cred că o să zică) tot o să te simți mai bine.Succes,ai o șansa nu da cu picioru în ea.

| SerafimHD a răspuns:

Draguta povestea. sunt mai mult de 50% sanse sa te placa. dar incearca sa fii mai puternic sa nu te mai panichezi. Totul tine de autocontrol. Daca nu te controlezi iti vei reprosa asta!

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Pai..nu ai nimic de piedut ca nu are nimeni de ce sa rada de tine, asa ca eu te sfatuiesc sa iti iei inima in dinti si...atunci cand ea e offline sa ii lasi un mesaj detaliat cu ce simti pentru ea (mai ales ca poate si ea te place) si...va urez sa va tina ca iubirea adevarata mereu se va arata!

| 4K985TY a răspuns:

Nu fi LOH spune-i toate sentimentele

| Anonym1222 a răspuns:

Pai eu imi reprosez mereu faptul ca nu pot sa fac mai mult...si nu stau mult cu ea pentru ca am problema aia cu blocatu

| nopainnogain29 a răspuns:

In nici un caz sa nu vb pe mess sau sa ii trimiti mesaj ca sa ii spui ca o placi, pentru ca e penibil..Si mie imi place de o fata din clasa, dar spre deosebire de tine nu am avantajul de a sta prea mult cu ea.Eu te sfatuiescsa iesi intr-o zi cu ea afara,o inviti la o plimbare sau undeva unde sa fiti mai retrasi, ii spui ca vrei sa vorbesti cv important cu ea, iar cand va intalniti ii spui pur si simplu ca o placi mult si ca ai vrea sa fiti impreuna, si din cate mi-ai spus, 100% TE PLACE, crede-ma. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Anonym1222 a răspuns (pentru nopainnogain29):

Nu am curajul de a o invita undeva...nici macar sa vorbesc cu ia nu prea pot dar sa o scot la plimbarestraight face