| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu ce ar trebui sa simt și cum sa reacționez la socul primit.
Locuiam cu Logodnicul meu de 7 ani.
Într-o seara a plecat lăsându-mă cu mesaje de despartire. Nu a avut curaj sa spună în fata, nici acum dupa atâtea săptămâni, nu are curajul sa imi spună exact ce s-a întâmplat. Probabil ca ii este rușine de ceea ce a facut, dar se pare ca el e fericit.
A trăit o viata dubla locuind cu mine în casa, comportându-se normal și având o alta relație in paralel.
Probabil ca și ea stia de mine, deoarece ne afisam împreună peste tot, el dormea acasa, nu a lipsit niciodată. Relația lor sigur dura de mult timp, deoarece după ce a plecat din casa în care locuiam impreuna s-a mutat cu respectiva. Nu a vrut sa îmi ofere explicații, a spus ca nu vrea sa știu lucruri care sa îmi facă rău.
Nu știu ce ar trebui sa cred și sa simt despre toate lucrurile care s-au întâmplat. Aveam atata încredere în el, iar el a plecat ca un las, mincinos și fără caracter.
Nu înțeleg comportamentul lui, nu îl recunosc.

36 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Naspa,dar asta e viata, astia is oamenii.Stai linistita ca asa sunt si unele femei.
Majoritatea sa nu zic 99% nu au curajul sa vorbeasca fata in fata.Asa se intampla cand nu stii daca cel cu care stai te place sau nu.
Nu stiu cati ani ai tu,dar pe viitor cauta sa afli daca cel cu care vei fi te place cum arati fizic,daca este atras fizic de tine.Dar nu asa acolo sa fie,sa fie atras nebun laughing trebuie sa faci cumva si sa afli,asta sa eviti pe viitor o alta dezamagire.
Pt ca de regula cine a mai patit va mai pati, cine a mai facut o va mai face.
De ce? Pt ca fiecare om este atras de un anume gen de barbat/femeie, iar majoritatea barbatilor sa zic asa in cazul tau din cei care te atrag pe tine au cam acelasi caracter, de aia o sa ti se mai intimple, deci trebuie sa te opresti si fara ca el sa stie sa il studiezi, sa il observi etc si daca vezi ca nu-i ce trebuie sa nu te mai implici prea mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai învățat ceva despre viață? Dacă nu, vei repeta lecția.

| Pichakchiu a răspuns:

E cumva zodia balanta?
laughing
Ia lucrurile asa cum sunt, s-a întâmplat, s-a întâmplat. El a pierdut, nu tu.

| NunuNini a răspuns:

Logodna de 7 ani? Nu e cam lunga? Sau erati doar amanti care convetuiau impreuna.
Nu il recunosti. L-ai cunoscut vreodata? Se pare ca nu, din moment ce nu stiai ce face, nici macar nu simteai ca e ceva in neregula. De obicei o femeie simte lucrurile astea. Oare cum sa reactionezi? Invata-ti lectia!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru NunuNini):

Ar trebui să fie paranoică, să nu aibă încredere deloc în partener, să fie mereu suspicioasă? Ce-s, frate, comentariile astea cu învață-ți lecția de parcă a greșit doar ea aici laughing dacă tipul nu juca bine teatru, ar fi simțit ea ceva. A zis că locuiesc de 7 ani, logodnici pot fi de un an.

| NunuNini a răspuns (pentru supadeceapa):

Chiar esti femeie?

| NunuNini a răspuns:

Clar! Asta e replica celui ce copie, nu gandeste singur. Ca si aia cu "masina mica". Deja stiu ce fel de om esti. Merci ca m-ai lamurit!

| BuLaNNNeL a răspuns:

97-24 de ani. Ești tânără, fă-ți viața, fă-ți viitorul. Ai grijă pe cine alegi, fii un 'mic agent' CIA (fără să fii descoperită), încredere 0.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru NunuNini):

Mamă, ce om sunt! Unul care-ți zice să nu mai cerți un om care deja suferă laughing! Woah, supica tirana!

| danbnz a răspuns:

Pai tu ai 24 de ani, cum locuiai cu el de 7 ani?
Adica de la 14 ani ai tai, minora fiind, traiati deja in concubinaj?
Parintii tai ce ziceau?
Presupun ca e mai in varsta decat tine si lucra undeva daca isi permitea sa te intretina de pe vremea cand erai minora si nu aveai nici un venit.
Sau esti tu vreo bogatana si il intretineai si pe el?
Nu te judec, doar ca povestea ta ridica niste semne de intrebare legitime.

In fine...
Eu cred ca s-a folosit de tine.
A stat la tine, s-a mutat imediat la aia.
O fi homeless si profita de femei.
A procedat ca un escroc sentimental.

Vezi-ti de viata ta, si ai mai multa grija pe viitor...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Bărbații fac uneori asta, adesea chiar, nu ești nici prima și nici ultima femeie care a pățit asta.

Un bărbat care în 7 ani de zile nu este hotărât să lege o relație de căsătorie, ei bine e clar că nu vrea să lege una!
Nu este surprinzător faptul că a plecat la alta, surprinzător ar fi să rămână cu aceasta tot restul vieții, ceea ce e posibil să nu se întâmple.
Bărbații se plictisesc rapid, vor mereu ceva nou.

| Catrice a răspuns:

Aia e dacă n-ai știut sa vorbești cu el csf

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Corect.Singura greșeală a femeii este aceea de a nu întreba, de a nu comunica ea cu el, dacă el vezi că nu este interesat de propria-ți persoană.Cum să stai cu un bărbat 7 ani! Și să nu ști și să nu ai habar încotro mergeți, ai fost doar "accesoriul" lui, i-a ținut companie precum un animal. Când bărbatul este interesat de fată ar trebui să îți zică clar ce are de gând în cel mult 6 luni din momentul când v-ați cunoscut, în funcție de fiecare ce caută, ce dorește de la o femeie și de la viață, eu personal îmi dau seama din prima clipă dacă voi avea sau nu un viitor alături de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt cine știe ce expert in relații.
Trădare, cred că așa se cheamă.
Ai avut prea multă incredere in el, parcă chiar tu ai spus asta.
Stiu pe unu care după 15 ani a lasat-o.
Cu un simplu sms.
Poate pentru ca nu-i facea copii?
Următoarea i-a trântit imediat o fetiță.
Nu poti decât să te resemnezi si sa-ti traiesti viata liberă si fericită.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mdah, ce sa zic, tough luck. Poate ca pana la urma nu e chiar asa de rau. Prieteni comuni nu aveti? Sa incerci sa afli de la apropiati pe cit posibil ce o fi cu el. Nu vreau sa presupun ca ar fi vina lui sau a ta ca s-a intimplat asa, desi nu cred ca merita laudat pentru cum a procedat, dar pana nu aflam mai multe despre MOTIVE... P.S. Ar fi simplu sa presupun ca aia e gravida si a avut de ales intre tine si a isi creste copilul cu ea. Ar fi simplu, dar poate nu e asta adevarul. Oricum am da-o, iti e dator cu o explicatie.
P.S. 2 Azi e prima zi a restului vietii tale! Ia o foaie de hirtie si scrie frumos ce ai si ce iti lipseste. Multi ar ucide sa aiba ce ai tu. De exemplu esti sanatoasa, vezi bine cu ambii ochi, nu ai rate la banci. Chestii aparent minore, dar pentru unii obiective irelealizabile.

| InYourPants a răspuns (pentru danbnz):

Ce matematica ai facut de ti-a dat 14 in loc de 17?

| Green66 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Ce legătură are zodia? Dacă tot te pricepi la zodii nu vrei să-mi faci și mie astrograma? laughing
Nu a pierdut nimeni nimic, toată lumea a avut de câștigat, chiar dacă acum nu realizează ea a câștigat poate niște ani pe care ii poate petrece cum vrea ea, alaturi de cine vrea ea.

| anonimg a răspuns:

E imposibil ca tu să nu fi bănuit de cealaltă relație a lui.
Dacă și tu l-ai furat de la altă fată, atunci este și normal ca roata să se întoarcă. Relația lor nu va dura, deoarece el va alerga toată viața după ceva mai bun. Nu trebuie să îți pară rău după un astfel de om, ci să te bucuri; că dacă ar fi plecat când erați căsătoriți ar fi fost cu adevărat dureros.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru danbnz):

24-7 = x Cît este x?

| ParvuMaria a răspuns (pentru danbnz):

Am 26 de ani!

| danbnz a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am gresit eu un numar...
Sorry!
Sa dea cu pietre ala care nu a gresit niciodata!

| danbnz a răspuns (pentru ParvuMaria):

Raman la parerea mea... s-a folosit de tine!

| danbnz a răspuns (pentru InYourPants):

Sorry.
Am gresit tastand rapid.
Nu am putut sa corectez mai tarziu.

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Are și întrebări legate de chestia asta.
Încercam sa ii aflu vârsta de prin întrebări dacă tor se chinuiau colegii și asa am văzuthee hee

| Simpatic a răspuns:

O jigodie de om, nu merita sa te gandesti la ce a facut sau nu.
La fel nici cea care este cu el, daca stia ce face inseamna ca si ea este o jigodie iar jigodiile se vor insela reciproc ca asta e mentalitatea lor, asa ca nu te gandi ca azi e fericit ca maine nu va mai fi.
Viata le va da palme exact atunci cand or sa creada ca viata e frumoasa.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Rank 87.220 din 1.439.701

Ajută oamenii din 26 Nov 2018

Ultima logare: 14 Sep 2021

Data naşterii: 5 Mai 1997

Utilizator Junior
Și ea aici a răspuns că are 26. Puțin îmi pasă dacă minte sau nu, sau în spatele ecranului e vreun moș sau o babă puși pe glume, eu i-am răspuns ce cred eu, fiecare își duce viața după capacitatea sa intelectuală.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru danbnz):

Bine ca nu esti judecator sau contabil... cel putin asa sper.

| ParvuMaria a răspuns (pentru anonimg):

In ultimul timp am simțit ca era ceva schimbat. Spunea ca e foarte ocupat la job și are diferite probleme de care știam și eu sigur ca ii e greu sa le facă fata.
Nu l-am stresat, și încercăm sa il înțeleg deși venea destul de târziu acasă, iar in timpul zilei dacă mai ieșeam nu stăteam mai mult de 2 ore, parca nu mai avea răbdare...

| ParvuMaria a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Fix la asta ma gândeam și eu. Sper totuși ca nu este asa.
Apropiații lui nu imi raspund la telefon sau dacă se intampla sa ne întâlnim ei spun va nu știu nimic. Mint cu toții, dar ii înțeleg ca nu vor sa aibă probleme.
Deși în momentul de fata nu se mai pot repara lucrurile orice ar fi, eu îmi pun intrebari despre cum.s-a putut petrece asa ceva.
Încredere oarba am avut în el.