| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu ce ar trebui sa simt și cum sa reacționez la socul primit.
Locuiam cu Logodnicul meu de 7 ani.
Într-o seara a plecat lăsându-mă cu mesaje de despartire. Nu a avut curaj sa spună în fata, nici acum dupa atâtea săptămâni, nu are curajul sa imi spună exact ce s-a întâmplat. Probabil ca ii este rușine de ceea ce a facut, dar se pare ca el e fericit.
A trăit o viata dubla locuind cu mine în casa, comportându-se normal și având o alta relație in paralel.
Probabil ca și ea stia de mine, deoarece ne afisam împreună peste tot, el dormea acasa, nu a lipsit niciodată. Relația lor sigur dura de mult timp, deoarece după ce a plecat din casa în care locuiam impreuna s-a mutat cu respectiva. Nu a vrut sa îmi ofere explicații, a spus ca nu vrea sa știu lucruri care sa îmi facă rău.
Nu știu ce ar trebui sa cred și sa simt despre toate lucrurile care s-au întâmplat. Aveam atata încredere în el, iar el a plecat ca un las, mincinos și fără caracter.
Nu înțeleg comportamentul lui, nu îl recunosc.

36 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ParvuMaria):

Intr-un final nici in tine nu e bine sa ai incredere oarba, dar in altii. Sa ridem azi, ca miine poate fi mai rau. Singura certitudine in viata e decesul, pana la urma. P.S. Ce poti face e sa tragi tare sa treci peste asta si daca se intoarce cumva cu coada intre picioare peste x saptamini/luni/ani/decenii/secole, sa ai puterea sa ii dai cu usa peste nas. Cum faci asta, tu stii mai bine. Iesi cu oameni noi, apuca-te de sport, de vreun joc stupid online, stai la povesti in spatiul virtual, cu babele de pe scara, apuca-te de calatorit prin tara, orice. Daca esti din Iasi sau Bucuresti as putea sa iti fac lipeala cu ceva cluburi de dans/oportunitati profesionale.

| danbnz a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am tastat gresit coane si nu am putut sa mai corectez later.
La 17 ani tot minora era.

| Pichakchiu a răspuns (pentru Green66):

Eh, vreau eu sa observ o evaluare comportamemala la fiecare zodie. Astrgrame nu știu sa ți fac laughing din păcate!
Asa e, e libera femeia

| LoveSleep a răspuns:

A facut bine.
Ce rost aveau dramele, cand rezultatul era acelasi? El a ales-o pe ea.

Treci peste.
Invata sa comunici cu omul de langa tine, ca sa stii din timp cand ceva nu merge bine.
Invata sa nu mai ai incredere oarba in cineva, orice e posibil, nimeni nu iti este destinat tie.

| Emma30555 a răspuns:

El te a plăcut cândva dar probabil iubirea s-a dus, apoi în paralel a plăcut și pe altcineva dar probabil a mers pe avantaje, cu tine avea unele cu ea altele și pana la urma s-a decis sa plece. De fapt el nu era fericit dar nu a avut curajul sa renunțe pana nu a găsit pe altcineva. Nu trebuie sa îl urăști pentru asta, asa fac mulți oameni, nu trebuie sa îl urăști fiindcă el nu a vrut neapărat sa îți facă rău dar s-a gândit pur și simplu la el, este de fapt un om slab și fricos. În timp îți va trece supărarea, mergi înainte pur și simplu și lucrurile se vor rezolva de la sine. Relația asta de 7 ani eu cred ca s-a consumat demult, nu știu dacă îl mai iubești sau nu, dacă nu îl mai iubești îți va fi mai ușor, dacă da, în timp îți va trece și la un moment dat vei cunoaște și tu pe altcineva

| cristimihailov a răspuns:

Mai este si un alt punct de vedere: bucura-te. Puteai sa fii maritata si sa faca asta.

Oricum, dupa sapte ani si dragostea moare, zic unii