| kikirikikikiki a întrebat:

Am observat o modalitate interesantă de a te "lipi" de un om care mi s-a întâmplat mie: sa imi spuna persoana in fata lucruri despre mine cum ar fi "știu unde locuiești". Cum sa raspund sau sa reacționez?

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Eu i-as fi raspuns cu,, ok, te astept la mine". Unii oameni umbla aiurea cu amenintari numai ca sa te sperie. Tu chiar crezi ca omul ala ar avea ceva cu tine atat timp cat nu va cunoasteti?

| siriusblack98 a răspuns:

Pur si simplu nu arati ca esti uimit/a.Ii arunci un ''aham, asa si?'' si o joci frumos la nepasare.Cu cat faci asta mai mult cu atat o sa vrea sa se dea mare si sa-ti spune mai multe lucruri pe care le stie despre tine.In functie de cat stie si ce intentii tradeaza ca are, iti poti trage singura concluziile si lua o decizie de actiune.

| LionTrap a răspuns:

Daca zice exact adresa (trebuie sa reacționezi rau, ca nu se stie cine e).