| Ruxz a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. -.- Am cunoscut un baiat acum un an si de atunci am fost foarte apropiati : ne intalneam dupa scoala ( eram la scoli diferite ) si stateam mult impreuna. Era cel mai bun prieten al meu...pana cand am decis sa fim impreuna, dar eu nu prea aveam timp de lucruri de astea si nu prea ii raspundeam la telefon. Atunci cred ca s`a simtit cam prost si ne-am despartit. Am zis ok, dar dupa n`am vorbit timp de cateva luni unul cu celalalt.Nu am avut nimic pana cand m`a sunat sa vada ce fac, de atunci mi s`a facut dor de el si deja nu mai suport.Nu am fost la ziua lui, desi i-am promis si m`am simtit si eu prost. Iar aseara m`a apucat plansul deoarece stiu ca nu o sa-l mai fim asa de buni prieteni ca inainte si nu o sa mai fie nimic la fel. Azi cand am iesit afara, am trecut unul pe langa celalat si nici nu ne-am salutat. sad
Ar trebui sa-i zic? Chiar tin la el foarte mult. Ajutor, chiar nu stiu ce sa fac. :3
Scuzati pentru greselile gramaticale.

6 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Du-te la el acasa, iesiti undeva... daca nu vrea sa iasa roaga un prieten sa te ajute, respectiv prietenul/prietena sa-l scoata afara din casa. Spune-i ca iti pare rau si de la o vreme te simti prost. Daca a tinut la tine nu va fi neinduplecat si te va asculta, macar din respect. Bafta! happy

| Soowhaat01 a răspuns:

Pf...o situatie cam incalcita. Pai, ati putea sa incepeti sa fiti din nou prieteni. Stiu ca nu va mai fi la fel. Dar, macar merita sa incercati. Daca tineti unul la celalalt, incercat sa fiti doar prieteni.

Dupa, pe parcurs, poate o sa fiti din nou impreuna. Cine stie? Viata e plina de surprize placute si neplacutewinking

Ai putea sa ii trimiti un mesaj sau sa il suni si sa ii zici in felul urmator :" Uite, eu te plac/iubesc foarte mult. Mi-ar placea sa fim din nou prieteni/impreuna, daca desigur, si tu vrei la fel. Daca ma placi/iubesti puppy dog eyes poti sa imi spui acum. Sa dam cartile pe fata. "

Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| ziggs a răspuns:

Pai in toate povestea asta e vina ta. daca as fi in locul tau m-as duce la el si as incerca sa indrept lucrurile asta vezi tu cum faci si i-as lua un cadou si i-as spune:,, imi pare rau ca am intarziat cu cadoul.,, asa as face eu. sper ca te-am ajutat! funda
?

| geo1200 a răspuns:

Ai putea sa ii spui deschis tot ce simti cu siguranta o sa te inteleaga si incearca sa ii acorzi si lui mai multa atentiewinking bafta

| Alessia1995 a răspuns:

Baiatul te-a mai cautat dar tu nu ai avut timp de el...eu zic sa incepeti sa vorbiti iar incetul cu incetul,,, cauta'l daca tii la el,,, deoarece el vazand ca nu prea ii mai dai importanta s a retras

| Robert10996 a răspuns:

Da, spune-i si incercati sa incepeti din nou de la zero, mai intai sa redeveniti prieteni de alta data si pe urma daca e de acord sa fiti din nou impreuna. ar fi frumos din partea ta daca tiai cere scuze(nai fost la ziua lui, nu-i raspundeai la telefon...) te descurci tubig grin