| adina123456 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, m-am despartit de sotul meu de un an, acum el vrea sa ne impacam in tot acest timp am tinut legatura pentru ca avem un copil impreuna dar el in aceeasta perioada a fost cu o femeie si a ramas insarcinata si acum mai are un copil de cateva luni. Ce sa fac acum vrea sa ne impacam.

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Reject, cancel! Sotul tau nu e barbat adevarat fara dar si poate. Te intreb eu pe tine, de ce ai prefera sa te mai impaci cu el? Crezi ca te mai iubeste daca pe parcursul unui an el si-a cladit alta relatie si deja are alt copil? Asta nu-ti da de gandit? Vrei sa cazi acum prada rugamintilor lui ca pe urma, sa stai posomarata in casa stii ca el se afla cu cealalta femeie pe scuza ca trebuie sa-si vada si celalalt copil? Sa stai geloasa mereu?
Pretuieste-ti copilul mai mult ca orice si incearca sa-ti refaci viata. Asa greu cum e. Totul pare imposibil dar vointa si puterea psihica inving orice. Ai demnitate, fii puternica si da-ti seama cand un barbat vrea sa profite de tine. Vorbim aici de sufletele unor copii mici, de alte femei. Ce succes crezi ca mai poate prezenta aceeasi relatie care n-a rezistat nici in trecut? Nu fa aceeasi greseala de 2 ori.

9 răspunsuri:
| jenny a răspuns:

De ce sa te impaci cu asemenea nebun? Asta nu stie decat sa faca copii dar nu stie sa-i creasca.Ar trebui castrat. Tu ai grija de tine si de copil, cu timpul vei gasi pe cineva care sa stie sa va pretuiasca si sa va iubeasca.Succes si te rog sa-mi scrii ce decizie iei.

| unicka a răspuns:

Hmmm..., nasola situatie, il mai iubesti?

| andytza a răspuns:

Tipic unui barbat de teapa lui.Este adevarat ca un copil are nevoie si de mama si de tata dar in situatia de fata, daca te vei impaca cu el nu vei face altceva decat sa-ti distrugi viata.Copilul tau are un frate vitreg dar gandeste-te ca ar putea fi avut unul normal.Intr-un an si deja a si nascut copilul? Hmmm... poate era deja cu EA in timp ce era si cu tine si neavand o alta solutie, a spus adevarul.Si ce o sa faci cand o sa trebuiasca sa recunoasca celalat copil, sa iasa cu el, sa se implice in viata lui? Vorba lui flav, va trebui sa te gandesti ca poate si mama acestui copil va avea nevoie de sprijin, atat moral cat si financiar.Parerea mea este sa-ti vezi de viata ta, fara el.Nu esti prima si nici singura mama care isi creste copilul singura dar macar incearca sa iei atitudine. Daca il vei ierta inseamnca ca nu te respecti ca femeie.Stiu ca din dragoste se fac cele mai mari greseli dar tu esti in masura sa eviti. Este ca un viciu, daca te-a inselat o data si l-ai iertat, crede-ma a 2a oara cu siguranta o va face iar unica persoana care va avea de suferit vei fi tu.

| sandulache a răspuns:

Buna.
Pai daca ati facut un copil nu v-ati gandit ca il are nevoi de amindoi, eu nu intelg de ce tot timpul copilul trebuie sa sufere, acum el vrea sa va inpacati, si in acelasi timp a stat cu alata femeie, barvo lui si vrea sa aiba o familie dar are probleme cu capul sau ii palce sa isi bata joc de oamni asa ca ii place sa vad pe cine va sa sufer, eu iti spun sa nu faci pasul. mai intai lasa sa vezi ce ii mai poate capul, asta e sfatul meu.mult succes.

| th3mirr0r a răspuns:

Press that delete buttonwinking dont compromise urself tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aminteste-ti de ce v-ati despartit, noi, oamenii avem (uneori din pacate, uneori din fericire) o memorie foarte selectiva.
V-ati despartit de un an si el deja are un copil de cateva luni? Ce repede s-a miscat... m-ar pune pe ganduri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l cat mai repede posibil si nu crede toate prostiile gen copilul are nevoie de ambii parinti. Este dovedit ca in majoritatea cazurilor femeile singure(divortate) sunt mai fericite decat cele care n-au avut curajul sa faca acest pas. Fii tare si vei reusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este usor sa treci peste un divort, si vorbesc si din perspectiva copilului tau.

Parintii mei s-au despartit acum 10 ani, si stiu ce inseamna, chiar m-a marcat chestia asta.
Stiu ca sunt prea mica poate sa dau sfaturi(am doar 19 ani) dar eu as fi preferat ca parintii mei sa divorteze de cand au vazut ca nu se mai inteleg. I-am vazut certandu-se de nenumarate ori, am vazut batai primite de mama de la tata si mi-a fost foarte greu.

Deci gandeste-te in primul rand la tine si la copilul tau, la binele vostru. Pentru ca daca va impacati si va certati si poate se ajunga la violenta nu e bine nici pentru tine si nici pentru copil.

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa nu te impaci cu el pentru ca nu merita.cand te-a avut lg el nu te-a pretuit inclusiv copilul. e posibil sa va despartiti iar si sa plece la cealalta si la copilul lor.