| anonimuseucelanonim a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Prin februarie m-am cunoscut cu un tip, am vorbit ceva timp si deveneam tot mai apropiati. Ne placeam reciproc si ne-am dat seama de asta, si nu negam. Eram... aproape impreuna, dar nu chiar; eram ceva mai mult decat prieteni dar nici nu eram nici iubiti. Am iesit, ne intalneam intamplator. Ne spuneam,, iubire, pisi, iubi, viata, te LOVEsc,, si ne alintam cat mai frumos puteam. Pe la sfarsitul lui aprilie, am cunoscut alt baiat care mi-a luat inima. Si m-am indragostit de el si am uitat de acel baiat. Nu ii mai raspundeam la mesaje si ma comportam ciudat si acum regret enorm de mult. El nu ma merita, era ciudat si nu dadea doi bani pe mine, vroia doar sa faca geloase alte fete. Si acum realizez ca am gresit. El dupa doua luni de cand nu am mai luat legatura s-a cuplat cu o tipa din clasa lui si cred ca si acum sunt impreuna, dar nu pot afla asta. Eu i-am dat mesaje, dar....parca nu vorbeam ca pe vremuri, nu ne mai alintam, si nu stiu ce sa fac. Il vreau inapoi, pentru ca imi e dor de el si stiu ca am gresit si regret enorm. Si stiu ca am pierdut multi prieteni din cauza tipului care nu ma merita, dar ii vreau inapoi. Si as vrea ca baiatu' asta sa nu uite niciodata cat tin la el si c ail iubesc enorm, poate nu ca 'iubit' dar il iubesc ca om, ca persoana.
Va rog. spuneti-mi ce sa fac. Vreau raspunsuri lungi daca se poate. Va rog.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incetat sa mai citesc dupa acel penibil "te LOVEsc". daca nu aveti 12-14 ani te sfatuiesc sa il lasi ca e matur de da in gropi. daca ai intre anii astia, e perfect atunci

| Devilgrim a răspuns:

De ce nu-i spui ceea ce simti pentru el?
Ce ne-ai zis si noua
Nu pot zice ca e un lucru bun ce ai facut devil dar na asta e viata...

Bafta

| pisicutzza990 a răspuns:

Trebuie sa ii spui tot ce simti. Ori ii scrii intr-un mesaj ca ai gresit, ca iti pare rau si ce e in mintea ta, ca eu nu am de unde sa stiu. Ii spui tot. Sau, si mai bine ar fi sa ii spui fata in fata. Una e prin mesaj, una e cand esti fata in fata. In primul rand, el atunci cand te va privi in ochi, va putea citi ca tu vorbesti serios si ca nu il minti. Ca daca ii trimiti un mesaj pur si simplu va crede ca ala te-a lasat si ca acum te-ai intors la el, care va crede ca tu il consideri roata de rezerva. Iar daca nu te crede din prima, e normal, ca l-ai dezamagit, insa continua sa ii arati! Nu sa ii spui 'te rooog crede-ma' sau mai stiu eu ce, ii spui o singura data tot ce simti. Apoi, treci la fapte. Trebuie si el sa simta ca e adevarat si ca vorbesti din suflet si mai ales ca nu il minti. Deci daca nu te va crede din prima, nu renunta! Arata-i ce simti prin gesturi chiar mici, dar sa simta! Mult succes!