| HD_Andreea_2000 a întrebat:

Nu stiu daca e categoria corecta dar ma rog... Am 15 ani şi nu prea ma inteleg cu colegele mele ma injura ma bat si imi zic plangacioasa si de multe ori imi furau testele si le modificau si luam note proaste din cauza lor si mi-a trecut in cap sa ma sinucid dar nu o fac si mi-am gasit pe internet o prietena si marea problema e ca are bff si nustiu cum sa o conving sa fie bff cu mine. va rog ajutatima

Răspuns Câştigător
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Du-te la un psiholog, sau vorbeste cu parintii tai, sa vorbeasca cu parintii fetelor ca isi bat joc de tine.Nu trebuie sa iei in seama ceea ce iti spun ele...In modul in care te judeca se descriu pe ele.Nu te sinucide, o sa fie si vremuri mai bune, poti rezolva problema cu cineva, nu e capat de lume din cauza asta.Viata merge inainte...Cel mai bine mergi la un psiholog. happy

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

De ce nu iti informezi diriginta si parintii in legatura cu aceasta situatie?

| Krixxus a răspuns:

Mmm...suicid
Stai cuminte, stiu ce zic
Poate sa fie bff si cu tine, dar e greu sa acorzi o atentie similara la 2 persoane.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Nu trebuie sa te sinucizi din cauza unor oameni rai.
In fiecare scoala exista elevi cu caractere deplorabile.
E foarte josnic sentimentul acela de marginalizare pe care-l simti, dar oare merita sa faci vreun gest necugetat din cauza unor persoane neinsemnate din viata ta?
O sa treaca timpul si n-o sa le mai vezi niciodata pe acele colege.
Ideea este ca trebuie sa fii puternica si sa treci peste aceste momente, desi constientizez ca iti este foarte greu, dar timpul le rezolva pe toate, iar noi trebuie sa induram pana timpul le va rezolva pe toate.

| Queenofpain19999 a răspuns:

1. Nu trebuie sa fii "bff" cu cineva ca sa te simți bine și sa te asculte cineva. Eu nu am avut niciodată *bff* și nu am simțit nevoia sa am. Dacă sunteți prietene și te asculta, te ajuta și chestii de genul e foarte bine.
2. Dacă nu te înțelegi cu fetele, încearcă sa vorbești cu băieții ca prieteni. Eu de câțiva ani vorbesc mai mult cu băieții. nu suport fetele și nu le înțeleg, pe când băieții sunt mult mai ok.
3. Despre sinucidere nu se vorbește. Dacă vrei sa o faci nu spui nimănui, atunci când spui e doar o dovada de lașitate și nu o vei face niciodată. E ca atunci când îți iei rămas bun cu speranța că va veni cineva sa te implore sa ramai.
Eu zic sa nu te stresezi din cauza unor idioate. Roagă.ți diriginta sa te mute în prima banca ca atunci când dai teste sa nu îți mai fure alții testele. Împrieteneste te cu colegi mai mari sau cu băieți card pot sari în apărarea ta sau care măcar sa te înțeleagă. Spune.le părinților despre problema ta și dacă nu ai posibilitatea, vorbește tot cu dirigintele sau chiar cu directorul. Dacă aveți psiholog în școală, vorbește cu el. Din câte știu e gratuit. happy ai grija de tine și sa nu îți mai treacă în cap sa te sinucizi ca o sa treacă perioada asta și vor veni vremuri bune. Kisses

| EllyEliana a răspuns:

Daca nu iti convin colegele schimba scoala...dar nu te omori ca la liveu daca te mai intalnesti cu 2-3
Si la ce ti neaparat sa ai bff ...eu sunt in calsa a 8 a si nu am nevoie de niciun bff ma inteleg bine cu toate fetele (chiar si cu baietii) cu toate ca eu pe a5 a am fost fata aia noua. timida care credea ca nu poate deveni populara (niciodata)
Sau schimbati si tu caracterul poafe de asta nu vrea sa stea nimeni cu tine ( avem si noi o colega pe care absolut nimeni nu o suparta dar nu o batem si nu o injuram ) ...sau daca nu vrei sa te pui si tu cu buna pe langa ele (si sa te opresti sa plangi din orice pentru ca daca te fac plangacioasa nu te fac pentru ca asa le vine lor bine) stai cu fetele care sunt lasate pe dinafara alea care nu fac parte din grupul fetelor rele.
Daca nici asa nu merge pune-te cu buna pe langa baieti si daca nu isi bat joc de tine o sa te apere.
P.s si daca iti ia cineva testul sa ti-l modifice... tu nu ai gura sa ii spui profesorului respectiv?
Funda?