| ReadAllAboutMe a întrebat:

Salut:^^
Cand eram mai mica in clasele 1-4 plangeam din cauza ca luam note proaste la matehee hee Si de atunci pana in Clasa a -6-a am ajuns sa fiu asabig grin Nu vreau sa ma creada lumea o plangacioasa adica cand iau note mici imi pare rau pentru ca puteam sa invat mai mult si sa iau o nota mare. Cum sa scap de sensibilitatea asta?

Toate fetele(prietenele) ma iau in brate si ma strang ceea ce ma enerveaza. cum sa le spun fara sa se supere?

Vreau sa stiu cum sa nu mai imi pese atat de mult de notele mele! Pt ca toata lumea ma crede rusinoasa, plangacioasa, suparacioasa. Ceea ce eu urasc.
Vreau sa ma schimb in vacanta! Cand incepe scoala sa fiu alta persoana! Sa nu mai imi pese parerile altor colegi!
DAU FUNDA! Mersi:*

Răspuns Câştigător
| SaDiCuL a răspuns:

Fi "strong" adica apropiete d baieti k te pot schimba in mai putin d 1 luna stiu euwinking (sunt baiattongue )

| ReadAllAboutMe explică (pentru SaDiCuL):

Pai eu nu stau langa baietilaughing Aia e faza. si toata lumea ma crede pitica pentru ca sunt mica la inaltime. Si cand trec pe coridor Ma intreaba Esti in clasa a 6 a? Si se mirawinking

| SaDiCuL a răspuns (pentru ReadAllAboutMe):

Ce inaltime ai? si zi id d yahoo sa putem vb normal...

14 răspunsuri:
| george001 a răspuns:

Trebuie sa faci o "cura" de desensibilizare. Adica sa iei intentionat o serie de note foarte proaste. Dupa aia o sa-ti fie mult mai usor.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Fii tu insati si arata-le tuturor ca nu mai esti cum te percepeau ei ca te-ai schimbat dar problema e ca trebuie sa faci tu aceasta schimbare sa ai vointa degeaba zici ca vreau sa ma schimb daca nu o pui in practica o stiu din proprie experienta

| ReadAllAboutMe explică (pentru RoseOfTheFire):

Pai eu am vointa. :p De aia spun. Deci nu ma pot opri din plans chiar si cand nu e un motiv planglaughing)

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru ReadAllAboutMe):

Pai cu plansul nu rezolvi nimic lol

| ReadAllAboutMe explică (pentru RoseOfTheFire):

Stiu asta! Toti colegii imi spuneau!

| CoolStyle a răspuns (pentru ReadAllAboutMe):

Pai incearca din raspuderi si daca nu merge cu vorba frumoasa zile pe un ton... nu stiu mai cum sa zic sa te inteleaga

| kitty00 a răspuns:

Toata lumea are sentimente, dar daca vrei sa le spui sa te lase putin in pace zi-le sa iti dea putin timp liber sa fii putin singura, stai putin cu baietii si fii putin mai puternica.De cand sau cu baietii sunt putin mai furioasa, imi vine sa tip laughing. Daca nu stai cu fete dure. Spune-le ca e cool sa iti arati sentimentele in public, decat sa le tii pentru tine.big grinbig grinbig grinbig grin:X:X:X:X:X:*succes.Sau in loc de plans poti sa faci altceva.Sa fredonezi o melodie care-ti place, sa te gandesti la ceva super haios.

| Keyko a răspuns:

Asculta muzica rock, gandeste te k lumea nu se sfarseste daca tu iei o nota mai mica decat cea visata.

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Da stiu cum este am aceeasi problema ca si tine de fiecare data cand iau nota mica in vacanta zic ca ma schimb dar nu e posibil ca sunt lenesa dar nu-ti face griji tu trebuie sa te straduiesti cat poti la scoala eu sunt clasa a 7 si mi-am dat seama ca cu notele mici nu ajungi la un liceu bun nu ai tot ce iti trebuie si nu plange eu in clasa a 5 plangeam dar in a 6 nu am plans la nici o nota de fapt o ajutam pe colega mea sa nu mai planga laughing Si pe mine ma faceau pitica dar nu-ti face griji nu mai pune la suflet tot ce zice alti o sa cresti tu inca te dezvolti cand o sa fi mare doar nu o sa ajungi lungana. Straduiestete la scoala si fi atenta la ore! Team pupatwinking

| ValyBoss2011 a răspuns:

Si eu sunt mic, si tot la fel plang din aproape orice cateodata si detest asta, eu tot in clasa a 6 sunt, dar in legatura cu notele proaste tot la fel plangeam din cauza asta pana mam obisnuit big grin

| iulia00 a răspuns:

1 - Incearca sa te concentrezi
2 - Daca nu intelegi intreaba profesorul dupa ora
3 - Stapaneste-te la scoala
4 - Spune-le ca nu ai nevoie de atata atentie si ca o sa-ti treaca
5 - Succes!winking

| CoolStyle a răspuns:

Salut. pai ar trebui sa nu inveti si sa nu te intereseza soala sa fii asa dar daca toti te considera o plangacioasa nu ai decat pentru ca daca tu te-ai straduit sa inveti si puteai mai mult nu-i nimic.Fii tu insuti si totul va fi bine... smug Crezi in tine si spune-le frumos ca nu mai vrei sa te considere un copil plangacios si ele o sa inteleaga... Ciao si bafta.big grin