| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca o sa cititi tot, fratele meu mai mic in varsta de 14 ani joi a fost batut de mama incat are o vanataie usoara la ochi, ieri a fost batut mai rau de tata, l a batut atat de rau incat i-a dat sangele pe gura nu stiu cum l-a lovit nu stiu daca i-a dat cu pumnul sau doar cu palma in fine, toate astea s-au intamplat din cauza unor neintelegeri, la spital nu vor sa il duca pe motiv ca nu are nimic grav si cel mai probabil si-au dat seama si ei de consecinte daca doctorii aflau ca el a fost batut de parinti. Joi din cate am inteles s-a certat cu mama si a plecat de acasa, mama a inceput sa planga iar el s-a intors acasa la ora 21 tot atunci si-a luat si bataie. Ieri la fel si toate astea numai din cauza "matusii" mele si a lui fisu, ca sa ne facem intelesi pentru mine aceste persoane nu mai exista ei au bagat vorbe ca sa il bata au spus fel si fel de chestii neadevarate bineinteles ca eu am negat totul dar cine sa ma creada pe mine? Ce sfaturi imi puteti da in aceasta situatie pentru ca fratele meu a zis ca nu vrea sa il mai vada niciodata pe tata si ca ar vrea sa il denunte la politie.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunati la Protectia copilului!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia si suna TU la politie urgent! Nu exista scuze pentru asemenea lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveți un părinte bolnav grav mintali (tatăl vostru) 100000%%%%la100000%%%%

O mamă orice voi copii naveți voi să ridicați mâna unde atinge mama acolo se întărește. Orice ar fi la mama nu ridic mâna nu va comparați niciodată puterea cu a unei mame cine ridică mâna la mama lui Dumnezeu săi lasă mâna ăia parazită pe viață.

Tatăl vostru trebuie denunțat la poliție el nu are voi să-l bată în halul ăla cum să-l lași cu ochii vineți? Ești bolnav așa ceva nu este nomal cum să-ți bați copilul in halul ăla? Să-l denunțe la poliție ăla nu-i tată și un criminal cum să-ți bați copilul săi faci ochii vineți? Nici într-un dușman nu poți da în halul ăla mai ales în copilul tău. Să-l denunțe la poliție de urgență ăla nu este un tată adevărat cu Adevărat și un criminal maniac bolnav mintal care își maltratează propi copiii într-un hal grav de rău

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prindeți pe mătușa și fisu instigatori și îmbărligatori ăia de familie care au pe satană in ei și spovediți pe amândoi că ăia au pe satană in ei cum Sâte bagi în familia altora să săle provoci certuri și scandalele? Cm Doamne Dumnezeule sa faci așa ceva și ăla alt bolnav mintal și bătut propriul copil de 14 ani cu atâta Dușmânie ba la învineți pe copil Doamne ferește așa ceva...

| ioana748 a răspuns:

Daca simte ca trebuie sa mearga la politie, da puiule. Sa intre protectia sociala pe fir sa vada ce se intampla pentru ca s-ar putea sa degenereze aceste conflicte in ceva mai grav.
Adica, cat mai urgent trebuie acționat.
Imi pare rau.
Este bine ca esti tu si ai grija de el.
Posibil este baiat si este mai nastrusnic dar cu o sora de nadejde ca tine nu-mi fac griji.
Toate cele bune,
Dumnezeu sa va ajute❤️

| Lupică27 a răspuns:

Familie de damblagii din care ies viitori posibil infractori, tipic romanesc.
Ce sfat sa-ti dau, dupa ce faci 18 ani sa te agati de vreo oportunitate de viitor si sa pleci de acolo.

| giulia223311 a răspuns:

Vaiiiii,tu cati ani ai maai? din moment ce il bat asa rau si e destul de mare zic sa sunii la politie ma fataaa