| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu ce să fac... Mama mea nu prea petrece timp cu mine în ultima vreme și când o rog să facă asta este mereu ocupată cu serviciul. Este medic de familie și telefonul ei sună în continuu și merge la domicilii oricând, chiar și când cineva tușește și de abia se așezase la masă. Când suntem la masă vorbește doar cu tata. Mereu spune că mă iubește, dar azi am plâns în hohote fiindcă îi pregătisem o masă de ziua ei și ea a rămas peste program la o urgență... Vă rog! Un sfat?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce simti. O sa te asculte si o sa te inteleaga, cu putin noroc o sa faca si ceva in sensul imbunatatirii relatiei voastre. Fi sincera si spune-i tot ce ai pe suflet, e singurul sfat pe care ti-l pot da. Bafta.

| Mayhem666 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Mi-ai furat vorbele din gura, exact asta voiam si eu sa spun si cand ti-am citit comentariul, am ramas dezamagit, ca cineva a zis asta deja.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu numai parintii trebuie sa-i inteleaga pe copii, ci mereu si copiii trebuie sa manifeste intelegere fata de parinti, sa le respecte munca.