| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Acum ceva timp i-am spus fostului meu iubit ca vreau sa luam o pauza, iar in timpul acestei pauze,(in care nu am vorbit deloc cu el, si nici nu ne-am intanit) eu am trecut mai departe, dar acum el imi zice ca ii e dor de mine si ca inca ma asteapta...cum sa-i spun ca eu nu mai vreau sa reluam relatia?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca i-ai spus ca era vorba de o pauza? Sa inteleg ca tu i-ai dat papucii spunandu-i asta? De ce l-ai mintit? Ti-ai facut si alt prieten intre timp.Din cate inteleg de la tine.Baiatul te asteapta. Spune-i, mai bine, adevarul.Dar va fi dureros pentru el.Esti perversa.Prost ar fi daca ti-ar mai da si buna ziua pe strada.

| Julia125 a răspuns (pentru darrio2007):

NU mi-am facut alt prieten. pur si simplu aveam nevoie de o pauza si nu mi-a mai scris nimic de atunci, nu mi-a zis nimic. Pur si simplu..si a trecut peste o luna...si acum dintr-o data imi zice asta

| darrio2007 a răspuns (pentru Julia125):

Tu ai vrut pauza.Deci te-a lasat sa vada cand vei dori tu sa va continuati relatia.Dar, intre timp, si-a pierdut rabdarea.Parerea mea este ca a procedat foarte corect. Tine foarte mult la tine. Poate nu am inteles eu bine cand ai scris aici ca tu ai trecut mai departe.Credeam ca ti-ai facut alt prieten.Scuze!

| Julia125 a răspuns (pentru darrio2007):

E ok. Multumesc oricum pentru sinceritate. si as mai dori o parere. daca se poate la fel de sincera. cum sa eu spun? adica nu vreau sa il ranesc...deloc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Julia125):

Depinde ce ii spui. Daca ii spui ca veti mai fi impreuna se va bucura.Dar nu se va bucura daca ii vei spune ca nu il mai vrei.Nu stiu ce sa iti spun.Pentru ca nu il cunosc.Nu stiu cum va reactiona.

| Anemona2020 a răspuns:

Cem mai bine ar fi sa vorbesti cu el sa i spui ca nu mai vrei sa fiti impreuna.

| d33a15 a răspuns:

Spune-i adevarul, nu are rost sa revi la el daca nu ai sentimente, dar fa-o frumos.

| Andrada0025 a răspuns:

Ii explici ca, pauza a fost ca sa te ajute sa iei o decizie, iar aceasta decizie consta in a continua relatia sau a pune punct. Tu ai ales sa-i pui punct.