| katahd01 a întrebat:

O intrebare despre cuplu. Cine poate sa imi spuna ce fel de mancare ar trebui sa comand la restaurant fiind prima cina impreuna in 7 luni. As vrea sa imi scot logodnica in oras la cina cat inca avem timp liber si vreau sa va intreb cati bani sa am la mine si ce ar trebui sa comand un stil anume de imbracaminte cu care sa ma imbrac. Dati-mi va rog un raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos este sa faci o rezervare inainte pentru a fi sigur ca prinzi loc. Iar la mancare mancati ce aveti pofta...nu trebuie sa comanzi tu si pentru ea...o sa aveti meniu si o sa-si aleaga singura ce doreste sa manance, daca doriti sa mancati carne poti comanda o sticla de vin sau macar 2 pahare de vin la masa. Ca si imbracaminte eu zic ca o pereche de blugi mai inchisi la culoare si o camasa cu sau fara plover peste eu zic ca este ok.Nu esti nici prea elegant dar nici sport imbracat. Succes

5 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Mama, ce sfaturi, dar unde mancat voi de obicei, fratilor, la Ritz?
Banuiesc ca nu te duci la 4 stele, nu iti recomand sa te duci imbracat festiv, se va vedea ca nu esti obisnuit cu iesiri de genul asta si se va uita lumea la tine ca la urs. Blugi si o camasa ar fi mai mult decat ok. Tinuta obligatorie, logic, la restaurant de fite maxime, dar la ceva micut, de cartier, chiar nu iti recomand.
Apoi, de papica comanzi ce iti vine sa mananci, paste, peste, salata, pizza, sarmale, orice iti vine sa mananci, eventual o ciorba/supa la inceput, ce iti vine tie sa mananci. Roaga un prieten sa iti spuna cate ceva la capitolul preturi, legat de restaurantul la care alegi sa te duci. Incearca sa ai la tine cat de multi bani e posibil sa ai, ca daca o vrea ea vreun cocktail sau 50 de ceva, sa nu ii zici ca nu se poate.

| ursachy a răspuns:

Pizza, o shaorma si o cola laughing apoi o punga de semninte iar in legatura cu vestimentatia nu-ti fa griji ia-ti un treining sa fi mai lejer

| katahd01 explică (pentru ursachy):

Eu vorbeam serios laughing chiar am nevoie de niste sfaturi oricum tare gluma poti sa imi raspunzi la inca ceva aici te rog cum imi pun o poza la avatarul de pe site

| greece12 a răspuns (pentru katahd01):

Intra la "Editare profil",o sa gasesti acolo "Selecteaza imagine profil", ti-o alegi pe oricare vrei din calculatorul tau, salvezi profilul si astepti pana maine, sunt necesare 24 de ore sa fie aprobat avatarul tau de admini.
Daca nimeresti in weekend,astepti pana luni ca sa-ti vezi imaginea de la avatar.
Acum,la intrebarea ta initiala!
Alege cu grija restaurantul,sa fie linistit si cat de cat de calitate.
Intelegeti-va cum va imbracati,ea probabil in rochie,la tine se impune sacoul,cravata nu neaparat.
Ce sa comanzi? Nu poti comanda tu pentru amandoi,las-o sa-si aleaga,in mod sigur stie ce-i place.
In functie de meniu,te vei adapta,o friptura cu cartofi si salata,papanasi la desert,un vin bun care sa va placa la amandoi si veti petrece o seara foarte draguta.
E un meniu simplu si fara pretentii si te sfatuiesc sa nu comanzi o mancare pe care nu o cunosti sau pe care te-ai descurca mai greu sa o mananci,scopul e sa va simtiti bine si,daca e prima oara,o sa aveti destule emotii!
Cere lamuriri sau servicii chelnerului,pe un ton calm si zambitor,dar nu-l ruga,isi face meseria si asteapta bacsis,asa ca va fi cu ochii pe tine.
Acum,cati bani sa ai,nu stiu,dar SA AI!
Fii foarte atent cu logodnica ta, fii curtenitor, tandru si atent si totul va fi bine!
O seara minunata sa aveti!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut fiind prima voastră cină în doi, nu ar fi potrivit să o duci la mc donalds, nu. Trebuie să fie un restaurant, ceva select, unde să vă simțiți bine amîndoi, nu uita că prima impresie contează mult, felul cum te îmbraci, cum te porți spun multe despre tine, și îi va lăsa o amintire de ne șters, sperăm una plăcută, iar referitor la ce mîncare veți servi, ea trebuie să aleagă pentru ea, și tu pentru tine, deoarece ce î ți place ție să mănînci poate că nu îi place ei, și invers, dar tu trebuie să faci în așa fel ca seara petrecută cu ea să fie de neuitat pentru amîndoi, trebuie să fi delicat cu ea si atent, să o ajuți să se așeze pe scaun, la plecare să îi ți haina ca să se îmbrace, etc. Si bineînțeles să ai bani la tine suficienți, deoarece fetele vor să se simtă bine și să știe că toate poftele le sînt satisfăcute.