| anonim_4396 a întrebat:

O relatie este o relatie sa zicem buna, daca baiatul cauta relatia si nu invers?
Adica daca un baiat umbla dupa o fata si nu fata dupa baiat!
O poti face pe fata aceea sa te iubeasca? Sa te iubeasca nebuneste

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stii vorba aia, fata trebuie "cucerita". Cu cit mai mare e lupta de a cuceri inima ei, cu atit mai pretuita va fi dupa aceea. De aceea prostituatele nu au nici o valoare in ochii celor ce merg la ele, pentru ca ele cedeaza prea usor.

| Adry05 a răspuns:

Depinde. Daca umbla mereu si fata niciodata e o problema acolo. Asta cu `sa o faci sa te iubeasca` Te iubeste ea ca vrea, nu c-o faci tu. Si urmarind asta o sa fii prea incordat si obositor prin tot ce faci chiar si fara sa-ti dai seama si mai mult o s-o indepartezi.

| RAY a răspuns:

Cum poti fi intr o relatie daca tu doar umbli dupa fata aia? esti intr o relatie cand esti impreuna cu ea,faza cu daca poti,raspunsul e NU,nu poti sa faci ca cineva sa te iubeasca sau sa simt atractie fizica,astea sunt chestii involuntare ca setea,foametea,ele vin in mod involuntar,nu putem decide pe cine sa iubim,alege inima sa spun asa,sunt reactii chimie, biologice, care determina tot ce percepi, simti, noi suntem masinari biologice atat

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu este buna.

Si nu, nu o poti face sa te iubeasca.
Cat timp pui o intrebare de genul este destul de clar ca nu ai sanse.

Daca tu umblii mereu dupa o fata, cel mai adesea nu se va indragostii de tine.

| Bondarel99 a răspuns:

Da, dar nu sa cauți relația începând cu un mesaj cu "buna" pe Facebook laughing)

| Elena9328 a răspuns:

Daca fata nu este interesata de relația cu el, nu.
Iar o relație în adevăratul sens al cuvântului, are nevoie de timp. Nu vine totul de a gata. Trebuie să se lupte puțin din partea amândurora că să țină. Daca băiatul umbla după fata, îi da mesaje, o caută. Iar fata nu reacționează cu nimic. Își pierde timpul. Însă dacă fetei îi face plăcere și e încântată, este un drum spre ai câștiga inima și a fi închegată o relație foarte frumoasă.

Răspuns utilizator avertizat
| Nonameagain a răspuns:

De cand umbla fetele dupa baieti? Asta, daca nu cumva sunt usuratice.
Baiatul este cel care curteaza fata. Insa, nu poate manipula sentimentele fetei. Poate prin comportamentul sau...

| Mimo2 a răspuns (pentru Nonameagain):

Nu stiu ce sa fac...
Ea crede ca ma cunoaste, ca imi cunoaste caracterul, dar nu e asa...
I-am spus ce simt si a spus ca ala nu sunt eu, ca nu sunt propozitii gandite de mine, ca nu ma vede in randurile alea.
Deci stiu sigur 100% ca nu ma cunoaste...
Dar nu ma lasa sa o conving
Nu vrea sa ma cunoasca pentru ca ea crede ca deja ma cunoaste...
E atat de complicat...

| Nonameagain a răspuns (pentru Mimo2):

Daca sentimentul nu e reciproc, nu te mai chinui. Nu veti face nimic bun impreuna. Decat certuri, mai bine alta. Poate alta suspina dupa tine si tu nu o vezi din cauza acesteia.

| VictorFenrir a răspuns:

Evident ca nu, daca umbli mereu dupa ea poate o sa creada ca esti diperat si obsedat, sau cine stie ce crede ea.

| DepravatRo a răspuns:

O intrebare tampita cere un raspuns tampit: Cum adica relatie buna?

| Mimo2 a răspuns (pentru DepravatRo):

O relatie normala trebuia...