| anonim_4396 a întrebat:

O relație este reușită când:
— unul vorbește, iar celălalt ascultă.
— unul construiește jumătate. iar celălalt jumătatea ce lipsește.
— unul plânge, iar celălalt îi șterge lacrimile.
— unul râde, iar celălalt îi iubește râsul.
— unul nu mai poate, dar celălalt îl ajută să continue.

Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Foarte faina genul asta de relație.

| cristimihailov a răspuns:

Miroase a relatie de bandaj.
Unul e terminat psihic ca nu se regaseste iar cel care ajuta e de asemenea terminat psihic ca vrea ca lumea sa il iubeasca si ajunge sa inghita mult rahat.

Toata relatia depinde de cel care ajuta si inghite rahat, pana la momentul in care nu mai poate.

Este reteta pentru dezastru in viata sentimentala, atunci cand compromisul e prea mare, ajungi sa iti compromiti si fericirea ta.

O relatie de care imi pare rau. Sper ca nu e vorba de tine...

| danaieladaniela a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu este vorba de mine din fericire.
"Jurnalul unui Adam" nu stiu daca ai auzit de el...mii de persoane ii apreciaza postarile astea de rahat.Sute de persoane au comentat.Majoritatea au spus ca isi doresc genul acesta de relatie si ca din pacate nu mai exista asa ceva.
Sunt dezamagita ca lumea este atat de proasta incat sa le placa asa ceva

| cristimihailov a răspuns (pentru danaieladaniela):

Te invarti in cercuri gresite se pare

| alina2k18 a răspuns:

Un bullshit pentru astia de stau prea mult pe net laughing