| Happy_1550 a întrebat:

O ruda vine in vizita si as vrea sa-i fac o surpriza. Ati putea sa imi da-ti niste ideei? Orice idee e bine venita. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Du-te de acasa, ar fi cea mai tare surpriza!hee hee
Hmm, surpriza inseamna aici ceva placut si neasteptat, si tu stii cel mai bine ce gusturi are persoana respectiva si ce nu asteapta de la tine. Deci. Ce stii tu ca i-ar placea ei si nu a avut ocazia sa faca/primeasca acel ceva? Si mai ales, sa nu se astepte sa faci/dai tu acest lucru, pentru ca esti diferit/a de ea si nu ai aceleasi gusturi (si esti cam nebunatica de felul tau sau ma rog, orice altceva).
Ii place opera si cand o fost la ea in oras "Traviata" de Verdi nu a reusit sa o vada, du-o tu la opera, desi tie iti place rock-ul si opera nu o poti suferi. Ti-am dat doar un exemplu care poate sa nici nu se potriveasca.
Tot asa de bine sau chiar mai bine e sa faci ceva care sa va placa la amandoi/doua.

1 răspuns:
| NoNameMe13 a răspuns:

Depinde de ce ii place. Daca ruda ta e innebunita dupa prajituri, fa-i tu sau cumpara-i prajitura favorita. Daca ii plac plimbarile spune-i ca vrei sa mergeti pana la un supermarket si de fapt plimb-o in cel mai frumos parc din oras. Daca va dormi la tine pune prin casa florile favorite. Fa-o sa se simta cat mai rasfatata si surprinde-o cu mici detalii. Bafta! :*