| anonim_4396 a întrebat:

Se aproprie revelionul si cum este traditia, copiii se duc cu plugusorul. Verisoara mea vrea sa se duca cu o fata de la ea din clasa, dar mai este o fata venita in vizita si vrea sa mearga si ea. Verisoara mea nu vrea sa mearga si fata aceea, vrea sa se duc doar ea si cu fata de la ea din clasa si nu stie cum sa-i spune fetei venita in vizita la bunica ei sa nu mearga cu ele.
De stea, i-a spus ca nu merge ca vine o ruda in vizita si ca se duce doar la cateva case. Verisoara mea s-a dus cu fata aceea de la ea din clasa si s-a intalnit si cu fata cealalta dar a mintit.o si nu mai stiu ce i-a mai zis.
Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic, intrebarea mea este :
spuneti-mi "o minciuna" pe care sa i-o zica verisoara mea fetei venita in vizita.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai daca acea fata vine in vizita la verisoara ta, din respect pentru fata, ori sta cu ea acasa, ori o ia si pe ea, nu vad unde este problema.
Nu asa ar fi frumos? tu cum te-ai simpti daca ai fi in situatia acelei fete?
Deci ar fi bine sa aleaga corect si sa judece lucid.
Ori sta acasa cu ea, ori o ia la colindat, ceea ce nu este rau.
Sarbatori fericitehappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Trebuia sa-i spui si ca noi aici nu ne ocupam cu scornit minciuni…
Adica facem niste chestii din-astea dar la un nivel mai inalt, nu stam sa inventam scuze pentru fetite pe care nu vrem sa le luam cu plugusoru`…

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! cel putin la varsta mea nu imi permit sa dau sfaturi la norma si nici minciuni nu pot inventa pe loc
Sarbatori fericite si un an nou fericit!

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

La varsta ta n-ar trebui sa folosesti expresia ``la varsta mea``…
Esti o femeie tanara, ai 40 nu 80…
Nu erai in Braila acu`, sa te alerg putin prin zapada si sa ne batem cu bulgari…
Bine, asta daca nu ai vreun iubit.Ca dupa aia vine el si trebuie s-o iau in sens invers cu alergatul…
La multi ani, si imi place cum scrii...

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ca am implinit 44 de ani si nu pot da sfaturi doar pentru o amarata de fundita.
Cat despre bulgareala, ti-au luat-o copilasii mei si sotul inaintehee hee
O zi bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Lasa ca la anul o sa fii primul la bulgarit.Vin si eu ca locuiesc in Macin, ajung rapid, rikn si facem din Caramela un om de zapada. big grin

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar tu si rikn stati in Braila si ceva a-ti omis.
Eu nu sunt din Brailawinking
Dar ideea imi placehee hee
Un AN NOU FERICIT ALATURI DE CEI DRAGIhappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Multumesc,La multi ani si tie, sarbatori fericite si un an nou fericit!

15 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu e nevoie de miniuna!
Am inteleles ca sunt patru persoane!
Formati grupuri de catre doua persoane si toata lumea e impacata! Si asa merge toata lumea!

| Corinutza81 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Multumesc oricum, am rezolvat.
P.S. Nu eu am postat ci ea, verisoara mea, n-ai ce sa-i faci...

Răspuns utilizator avertizat
| Corinutza81 a răspuns:

Verisoara mea nu vrea sa o raneasca, de aceea ii spune tot felul de peostii...

| Raskolnikow a răspuns (pentru Corinutza81):

Nu-i frumos sa nu o ia si pe acea fata, hai fi tu cea matura si incearca sa ii explici ca ar fi mai frumos ca sa fie mai multi impreuna la colind ca asa era pe vremea mea happy

| Corinutza81 a răspuns (pentru Raskolnikow):

Am facut asta... dar este incapatanata... dar pana la urma am reusit sa o conving.

| Corinutza81 a răspuns:

Nu mai conteaza, am rezolvat.
P.S. Ma credeti sau nu, nu eu am scris asta ci verisoara mea, eu am incercat sa-i explic sa o ia si pe fata aceea dar ea nu vrea... dar s-a rezolvat, multumesc oricum.

| anonim_4396 explică (pentru Corinutza81):

Te credem, stai linistita, se vede ca esti o fata educata si cuminte. Sper ca nu te-ai suparat pe mine ca am mai glumit pe-aici, dar asa sunt eu mai neserios uneori.In raspunsuri, adica.Si cand nu trebuie.
OK.Iti doresc un revelion frumos si sa faceti multi bani cu plugusorul.Si bine-nteles sa-i impartiti corect…
Si mai ales sa nu-i cheltuiti aiurea dupa aia,pe truse de machiaj si alte alea, parfumuri si fixative.
Bine, daca vedeti vreo oferta pe la Avon si credeti ca se merita, pana la urma bagati-va, altfel trebuie sa asteptati pana de 8 Martie…