| anonim_4396 a întrebat:

O scurta intrebare pentru fete:sunt curios,o fata de ce se simte mai atrasa la un baiat:ex:bicepsi,umeri, piept, fata....asta pe langa clasicele povesti cu bani.Multumesc happy

81 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Fetele care sunt atrase doar de bicepsi, piept si bani, sunt neserioase. Dar daca asa pui intrebarea, se pare ca din astea vrei.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Ai putea sa iei in considerare si creierul.
Zic si eu.

| ziptrack a răspuns:

Un sfat de la un barbat. Ma tem ca daca esti interesat de o astfel de fata, vei sfarsi alaturi de un om langa care nu vei fi prea fericit in adevaratul sens al cuvantului. Eu sunt de parere ca fetele bune le gasesti la biblioteca, la teatru, pe munte, etc.

Sper sa nu-mi iei sfatul in nume de rau, incercam doar sa te ajut.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Esti doar invidios ca nu ai si tu "bicepsi, umeri, piept".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fesieri(picioare), umeri/spate si gât gros. Dacã e vorba de Corp.

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Toata lumea are bicepsi, umeri, piept. Anatomic vorbind. Nu stiu cum ai tras tu concluzia ca n-as avea. Poza de profil nu scoate nimic in evidenta. Apreciez totusi incercarea. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai pus întrebarea asta pentru fete, apoi ești sortit la l@b@, ai vândut meciul din start. Una la mâna, nu le întreba pe ele ce le place, că nici nu știu și nici n-ar recunoaște și a doua, îți spun eu simplu, statutul social, evident aici se încadrează și situația materială, atitudinea, asta a nu înțelege o atitudine "bună", decentă, că atunci iar ai vândut meciul... trebuie să fii, pervers, arogant, indiferent, tot timpul să le lași "să vrea mai mult", să le faci să râdă, sau mai degrabă să le iei în râs și pe urmă, cum arăți fizic. Dacă e vorba doar de "distracții" și probabil asta cauți, atunci doar atitudinea și fizicul, să poți să dai bine la clopot. Sănătate și virtute! Cum le prinzi, ia și le... spune poezii.

| LPCTSTR a răspuns:

Mofturi, găsești alta oricând, că nu degeaba există 9 femei pentru fiecare bărbat.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Da, m-ai scos din "joc" de data asta. Mai încerc cu următoarea ocazie laughing)

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Hai totusi sa nu. big grin Nu-mi plac ''dusmaniile''. big grin

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Prea târziu. Esti pe lista neagră.

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Macar sunt si eu pe o lista. big grin

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Si pe tine te-a uitat Moșu?

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Nu avem o relatie prea buna. Antisocial, ce sa-i faci...

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Tu sau el? Cunosc cativa spiriduși, te pot ajuta.

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Eu, desigur. Nu e necesar. Nu-s fan cadouri.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Da, bine. Totusi, o mandarina ceva acolo?

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Nu, nu. Nu-i necesar.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Se pare ca esti foarte supărat pe el. Ii putem întinde o capcană, anul acesta. Ce zici?

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Nu ma bag.

| ItsMaxi a răspuns:

Ok. Sunt fata/femeie In primul rand daca mergi la drum cu premiza fiind"clasicile povesti cu bani" nu vei avea in viata ta o fata/femeie/ doamna, care sa te iubeasca asa cum esti. Am avut si "gagici" musculosi, zici ca erau Hulk, si mai putin antrenati, sau spre deloc. Nu am fost atrasa de fizic, s-a intamplat ca persoana respectiva sa aiba grija multa de corpul ei, ca si mine. O fata cauta relatii doar fiindca nu vrea sa fie mai prejos decat prietenele ei si anturajul in care se invarte. O femeie stie ce vrea, o relatie adevarata nu o joaca, o familie. Cel mai bine renunta la sexism, du-te la cateva intalniri, prin parc, mall, dar inainte vorbiti, discutati despre lucrurile in comun inainte sa tragi concluzii. Asa si mie imi spuneau unii ca sunt o figuranta si ca am fite, si sunt materialista, doar fiindca am grija de mine, de corpul meu, si imi place sa ma aranjez. Dar intotdeauna persoanele frustrate si care nu-s in stare sa aiba grija de ei/ele, o sa comenteze si vor baga in oala pe toti si toate. Suntem oameni cu totii. Fiecare avem personalitatea noastra, nimeni nu este la fel, nimeni nu este perfect. Daca esti mai mic de 20 de ani iti inteleg intrebarea, si nu ar trebui sa te grabesti. Asa si cu prietenii, nu iti oferi increderea necesara pana nu ti se demonstreaza ce si cum.

| venividivici2017 a răspuns (pentru ItsMaxi):

Hiya happy Nu sunt nici frustrat, nici sub 20.Sunt peste 30 si chiar am grija foarte mult de ceea ce mananc si beau, de ceva miscare la sala.Asta pe langa cele necesare unei persoane de sex masculin.Totusi sincer, teoria lasa un pic de gandit.Practica este cu totul altceva.Stii versurile din cantecul lui Andra:"banii nu aduc fericirea dar o intretin".Eu, nu ma uit la una dupa bani, DAAR, acum din ceea ce remarc, pana si astea de la tara cu lenjeria cusuta au niste pretentii de neimaginat.Lol...Cat despre felul in care arata cineva, hmmm.As putea spune, ca am vazut si cazuri "fericite" in Romania ca unii burtosi cu bani sa fie cu n si n de fete.Cam grea intrebarea...cred.Sincer,nici fetele/femeile nu stiu ce vor:cand bani, cand look.Corect?

| venividivici2017 a răspuns (pentru Peridava):

Probabil o sa gasesti si fete "serioase" care nu vor cele enumerate mai sus.Dar 100% sunt divortate, cu copii, trecute de o anumita varsta care cauta acum o stabilitate si un partener de viata.

| Peridava a răspuns (pentru venividivici2017):

De ce imi raspunzi mie?

| Savas10 a răspuns:

In general imi pasa mai mult de igiena, sa fie un baiat curat si prezentabil, si atitudinea lui ca barbat ma atrage, nu caut cu privirea sa vad cat de lucrati ii sunt muschii. laughing
In ziua de azi toti arata ca Johnny Bravo, dar cand intri in povesti cu ei te crucesti. Sigur ca ma uit la fata lui...Si da, bineinteles ca ma simt atrasa fizic daca e un baiat frumos, dar repet, nu asta prezinta atata importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fizic? Abdomen

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm,fair enough...acum totusi, venind vorba de abdomen.Cumva sa fie fit, fara burta sau ceva altceva ca 6 packs? happy

| SilentRain a răspuns:

Caracterul si perspectiva lui asupra vietii
Ca si aspect :Ochii love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru venividivici2017):

Https://goo.gl/images/agZkiv
Ceva de genul.Si pectoralii, apropo.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Savas10):

Cu igiena, ai foarte mare dreptate.Si eu,in primul rand,imi fac o impresie despre o anumita persoana,urmarindu-i igiena.Da, probabil esti diferita, fata de altele.Din ce am citit, un punct forte al persoanei de sex masculin, ar fi tocmai un abdomen cat mai musculos.Conform acelor studii,femeile se simt protejate, plus, dintre doi tipi, cel mai musculos v-a avea castig de cauza, fiind mai impozant