| Mariaioana828993 a întrebat:

Oare de ce fostul mi-a zis că eu o să am în suflet mereu, într-un fel așa e, dar dacă știe asta de ce nu se împacă cu mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| CtBogdan a răspuns:

Pentru ca nu te mai vrea sau pentru ca are orgoliul de barbat si ii este rusine sa plece capul in fata ta.

De cele mai multe ori cand se despart, ambii parteneri stau drepti cu barbia ridicata declarand ca viata lor va fi mai buna si nu vor avea motiv de regret. Metaforic vorbind.

E greu de spus de ce nu vrea sa se impace cu tine. Depinde de motivul despartirii si contextul in care a avut loc despartirea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uff, a folosit clasica si vesnica minciuna, ca sa scape de tine, pentru care nu mai are nimic, nici in suflet si nici in inima.
Este o metoda mincinoasa care da rezultate rapide, ca fata sa nu faac scene lacrimogene, sa urle, sa injure sau sa fie violenta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar voi puteti sti de ce v-ati despartit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se impacă cu tine pentru că nu te iubeste.
E greu sa accepti asta.
Si degeaba esti atenta la ce spune el cand tu suferi si lui putin ii pasa de tine.
Tu vrei sa-ti fie tie bine alaturi de el dar el nu vrea asta.
Ar fi decent sa tii cont si de dorinta lui.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Https://youtu.be/ee925OTFBCA

Toată ziua am sa râd la asta ))) l-am găsit fără sa vreau intr-o zi și am zis cai momentul ))))

| SeniGo a răspuns:

Ce o sa ai in suflet mereu?

| Mariaioana828993 explică (pentru SeniGo):

Pe el rolling on the floor

| SeniGo a răspuns (pentru Mariaioana828993):

Pai in întrebare nu ai specificat ca pe el il ai in suflet. Oricum, a spus asta probabil într-un mod sarcastic, se referea ca de acum orice ai face el va fi prima ta iubire si il vei avea mereu in suflet. Stii cum fac multi, care se despart din cauza fostelor. Mna. vezi si tu ce faci de acum, cel mai probabil isi va bate joc de tine