| anonim_4396 a întrebat:

Am prieten de un an jumate. Cu fostul cu care am fost acum 3 ani mai tin legatura, imi povesteste tot ce face...
Stie ca nu il las pe prietenul meu, are si el prietena, se cearta, se impaca, nu tine la ea [cel putin asa imi spune] etc.
Mi-a spus ca de revel s-a sarutat cu fosta ori 3, adica aia dinaintea mealaughing nu o cunosc pe respectiva, dar pur si simplu m-au luat niste nervi si nu stiu, nu inteleg.
Sunt doar amintirile? Sau simt ceva pentru el? Mentionez ca il iubesc foarte mult pe prietenul meu, e de 1000 de ori mai bun ca fostul (ca persoana ma refer si la fizic si la tot), dar totusi ce este cu mine?

Oare am o problema cumva si nu suport ca a fost prima iubire si nu suport sa il vad cu alta? laughing)

4 răspunsuri:
| Vix999 a răspuns:

Orgoliu. Ti-e greu sa accepti ca tu nu ai fost cea mai speciala persoana in viata lui.
La fel si amintiri. E un amalgam de mai multe chestii dar stai calma ca nu e iubire.

| SoloPC a răspuns:

Da e adevarat ce ai spus si tu. tu inca ti la el chiar dac anul mai esti cu el!

| AndreiBolos a răspuns:

Amintiri doar.

| Elllliiii a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, chiar daca iti iubesti prietenul mai simti ceva pentru fostul deoarece probabil v-ati iubit, si nu suporti sa se atunga alt cineva de ce a fost al tau