| Daria a întrebat:

Oare exista parintii care nu-si iubesc copiii? Cunoasteti cazuri?thinking

16 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Decat sa ne intrebi generalitati, mai bine spune -ne problema ta de fond.De ce crezi tu ca nu esti iubita de parintii tai? Dar mai intai, sa ne spui ce faci tu ca sa fii iubita de parintii tai.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cei care îi abandonează, ei nu pot fi numiți părinți ci călăi!
Pa, pa.

| Dash a răspuns:

Normal ca sunt parinti care nu-si iubesc copii (ba chiar ii urasc).
De ce crezi ca sunt atatea orfelinate si copii abandonati?

| buterfly a răspuns:

Pff...Pai sunt destui, mai ales in ultimul timp!sad totusi atat de trist!straight face
Eu nu inteleg un lucru: daca nu vrei sa ai copil de ce doamne il mai faci(in general ma refer)...Sau cum zic unii: mi-am dat copilul la orfelinat pentru ca nu am avut posibilitatea sa il cresc, dar inainte sa il faca nu s-au gandit la lucrul asta?

Asta cred ca e o intrebare pe care foarte multi dintre noi si-o pun.
Si cunosc atatea cazuri in care parintii isi lasa copii de izbeliste nu se ingrijesc de eisad, as vrea sa fac ceva sa-i ajut dar nu as prea avea cum!straight face

| pwp a răspuns:

Da...monica nu o iubeste pe Irina.

| LonelyLoner92 a răspuns:

NU! Nu cred ca exista in lumea asta parinti care sa nu isi iubeasca copii. Indiferent de ce ar face acel copil, sa zicem ca fumeaza, bea sau Doamne-Fereste ca se drogheaza eu sunt 100% sigur ca fiecare parinte isi iubeste copilul, pentru ca totusi e copilul lor, asa bun sau rau cum e.

| dumyStar20 a răspuns:

Exista si parinti care nu isi iubesc copii si spun asta deoarece fosta mea colega de clasa a fost lasata la container de catre parintii ei la varsta de 6 luni.motivul fiind numarul mare de copii pe care ii avea familia la vremea aceea(12 copii) si situatia financiara dar totusi nu cred ca asta era solutia.dc i'a mai dat nastere acestui copil? ca sa il abandoneze? se pot numi acesti oameni "parinti"? eu nu cred ca se pot numi "parinti" dupa tot ce au facut daca asta e viata, nu am eu niciun drept sa'i judec.
fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

Exista astfel de specimene, imi pare rau dar parinti nu-i pot numi...

| ellalove a răspuns:

Da mai exista. Poate din cauza ca atunci cand la nascut nu si l-a dorit sau poate ca este un copil din flori.Cine stiethinking dar e pacat sa nu iti iubesti copii

| Andya a răspuns:

De obicei, părinții care nu-și iubesc părinti sunt cei care-i omoară, care-i abandonează.sad
Cunosc cazuristraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt. Vad atatea cazuri la tv in care mamele isi abandoneaza copiii, tatii isi violeaza fetele. Pacat.Mi se pare unul din cele mai urate lucruri sa faci asta.De neiertat.

| Nimic00 a răspuns:

Nu cred că există aşa ceva. Cu siguranţă se formează un ataşament emoţional profund încă de la primul contact între copil şi părinte. Cred că dacă se întâmplă chestii cre să exprime contrariul, e din cauza unor chestii psihologice.probleme pe care le au părinţii.

| zzzzzzz1111 a răspuns:

Eu nu stiu eu cred ca pe mine nu ma iubesc ceea ce numa deranjeaza mie asa mi se pare.

| Heartless a răspuns:

Logic ca sunt, sunt care is violeaza copii si ii trimit la munca si la cersit, nici eu nu sunt iubita de parinti.

| seby_1129 a răspuns:

Daria
daca u adica daca ti se intampla u nu poti sa ii chimbi asa ca daca nu esti dorita nu iti iesi din minti adica nu fa ceva necugetat pentru ca poti avea de regretat asa ca pune totul pe o foie si fa o poveste si o sa te reculegi dar nu cu ai tai ci cu alti asa ca fi tare!winking