| anonim_4396 a întrebat:

Ok. Deci saptamana trecuta mi s-a intamplat ceva chiar naspa. Era ziua mamei iubitului meu si am mers pana la el sa vad cum se simte (era bolnav) si sa ii duc mamei lui un cadou. Am stat vreo ora impreuna, am vorbit, sarutat si i-am spus ca trebuie sa plec, deoarece mergeam la o zi de nastere. El a spus ca nu vrea sa vina, deoarece se simte rau, si i-am spus ca ma voi revansa urmatoarea zi pentru asta. Am vorbit prin mesaje, totul ok, "te iubesc, esti viata mea, nu am fost asa indragostit niciodata de nimeni". A doua zi, mama lui ma suna si imi spune ce iubita frumoasa si de treaba si-a gasit el. wtf? Mi-a spus ca eu l-am facut doar sa sufere si fata asta e de mii de ori mai buna. El inainte cu jumatate de an a aflat ca are cancer. Am stat zile si nopti langa el, plangand, si ajutandu-l la orice, am mers cu el la zeci de doctori, prin spitale pentru tratamente.
Acum vine intrebarea... CE NAIBA S-A INTAMPLAT? Cu o seara inainte de a-l vizita, el a cantat intr-nu restaurant. Pana atunci imi zicea mereu ca se va sinucide daca il voi lasa vreodata, dar nu era cazul. Si inainte sa fim impreuna a umblat un an si ceva dupa mine si abia apoi am mers la cateva intalniri.
Multumesc ca v-ati rupt din timpul vostru sa ma ajutati sa inteleg ce s-a intamplat.

24 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nici eu n-am înţeles nimic. Vorbeşte cu el şi cu mă-sa şi află exact ce s-a-ntâmplat. N-are nicio logică situaţia, deci nu te pot ajuta cu ceva ce nu am de unde să ştiu. Mersi, în schimb, că mi-ai luminat ziua aflând că mai sunt şi oameni d-ăştia în lume.

| WhiteScarf a răspuns (pentru Gizăz):

Nu imi raspunde la telefon. Am mers la el acasa, dar mama lui mi-a spus ca nu am ce vorbi cu el sa-l las. + ca i-am trimis un mesaj de anul nou si mi-a spus ca nu are nevoie de asta.

| Gizăz a răspuns (pentru WhiteScarf):

Atunci las-o baltă şi dacă te contactează el în zilele următoare poţi cere explicaţii. Dacă nu, îţi vezi de ale tale şi gata. Trebuie să afli că în viaţă nu primeşti înapoi mereu ceea ce oferi.

| 愛日本 a răspuns:

Lasa-l. Asemenea oameni nu merita.O sa te caute el pana la urma.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce virstă ai tu? Dar el? De cit timp va cunoaste ti? Multumesc.

| WhiteScarf a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu 19, iar el 23. Ne cunoastem de vreo 3 ani si ceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru WhiteScarf):

Ok, multumesc, e clar mama lui si a băgat coada si a stricat relatia, părerea mea este ca nu te merită el pe tine, tu esti de 1000 de ori mai bună decit el, si lasă l in plata Domnului, da l in colo.

| Emilian65 a răspuns:

Cu el ai vorbit despre ce ti-a zis mama lui? Daca nu, vorbeste cu el si vezi care este reactia lui la cele zise de mama lui.

| minrest a răspuns:

Draga White, e foarte posibil ca starea lui sa se fi agravat, si atunci el vrea sa te elibereze. Eu ce pot sa spun, Dumnezeu sa va ajute pe toti cei implicati.

| WhiteScarf a răspuns (pentru minrest):

Nu i s-a agravat. Dar am crezut ca acea iubita nu exista. Ieri seara ma plimbam cu masina si l-am vazut intrand acasa. Dupa vreo 10 minute am mers la el, dar mama lui a spus ca nu e acasa, vorbind foarte urat. Deci nu am ce sa fac... Trece, ce sa mai spun. Noroc pe prietenii mei, care ma mai fac sa uit cateodata.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Crezi in Dumnezo'? straight face

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred in Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Nu-i de bine.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu stiu, ai facut ceva ce nu i-a convenit unuia. Mama sa te cunostea dupa atata timp, nu? Ai si zis ca ai stat cu el prin spitale. Daca nu ai nicio deviatie in comportament, cel mai probabil ca mama sa si-a bagat coada. Din moment ce el sigur te apreciaza dupa ce a trecut prin atatea si i-ai fost alaturi. Da' si daca erai cea mai mare nenorocita mi se pare ciudat modul in care a ales sa-ti spuna pa-pa. Deci cred ca e mama sa, ori e el prost de-a binelea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca I-a facut ceva mama iubitului tau de e asa de inchis dintr-o data..Cred ca s-a intamplat ceva intre ei sau I-a zis mama lui ceva de rau de tine sau pur si simplu nu vrea sa fiti voi doi impreuna..Cred ca mama lui vrea sa bage raca intre voi doi si vrea sa va despartiti.

| WhiteScarf a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil. Dar inainte si ea si sora lui imi spuneau ca sunt cea mai buna pentru el. Ca doar eu il stapanesc si doar de mine asculta.

| frostxtq a răspuns:

Nu prea are sens ce se intampla. E sibil ca maica-sa sa iti fi spus acest lucru doar ca sa va desparta? E cam imposibil sa fie totul ok si dintr-o data sa fie cu o alta fata, mai ales daca e asa bolnav, nu stiu sincer cine ar mai avea chef de alte fete. Treci printr-o situatie cu adevarat naspa, nu stiu ce te-as putea sfatui.

Eventual du-te acasa la el si discuta si cu mama lui, sa iti spuna in fata totul si macar sa stii un lucru. Daca intr-adevar si-a gasit pe cineva, avand in vedere starea lui, spune-i ca il lasi sa fie fericit, ca nu o sa intervii in bucuria lui si in orice caz, daca are nevoie de tine sau de ajutorul tau sa te caute fara sa stea pe ganduri. Asa se va simtii prost si ma-sa care spune ca l-ai facut sa sufere, dar si el pentru ca te-a inlocuit.

Răspuns utilizator avertizat
| EuS200 a răspuns:

Vorbeste cu mama lui foarte serios si spune-i si ei cat de multi tii la el, intreab-o ce s-a intamplat dintr-o data. Cere explicatii, nu meriti asta! Nu te lasa batuta, mai ales cand nu stii ce s-a intamplat. Daca o lasi asa cum spune ea, o sa ii arati ca esti cum a zis:ii arati ca nu iti pasa. Sunt convinsa ca iti pasa!
Ma simt eu revoltata pentru ce s-a intamplat.laughing

| Nika29 a răspuns:

Credc ca e ceva la mijloc cu aniversarea la care te ducea-i... Poate te ducea-i la vreun baiat? si el era gelos desi nu stiati. Poate I-ai spus ceva jignitor si n-ai observa, sau poate vroia ceva sa-ti spuna... si tu n-ai observat. Sau e in legatura din simplu motiv ca el e bolna si tu esti sanatoasa. Sint mai multe motive, dar unul singur il stie el. Vorbeste cu dinsull, spune-i ca tu incepi sa suferi. (cred ca eadevarat) trebuie sa clarifici aceasta situatie dar fi-i atenta cind o faci. Succese!

| WhiteScarf a răspuns (pentru Nika29):

L-am sunat zilnic, nu raspunde. Am fost la el, ba nu e acasa, ba nu ma lasa mama lui sa vorbesc cu el. Era aniversarea unei prietene, a amandurora si am mers acolo cu verisorul meu, de o varsta cu el. Chiar nu il inteleg.

| nyty20 a răspuns:

Are cancer! Lasa-l! Altfel vei ajunge "vaduva"!