| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Ok... In cateva ore am o intalnire cu o frantuzoaica (studiaza in RO). Ceva sfaturi? Oricare ajuta

47 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt explică:

Ce is cu raspunsurile pe care le tot dai? Nici macar corect nu ai scris man...

| TheMusicBoy a răspuns:

Fi tu insuti si intreab-o de cum e viata in Franta, afla ce ii place ca sa stii ce sa faci la urmatorul date.

| WolfgangKreutzfeldt explică:

Am observat personal cu ochiul liber. Zi de unde esti, daca iti place asa mult iti trimit bani de una naibii, numa nu mai zi la oameni de "sawruma" ta. Drk zici ca-i ceva cuvant venit din Africa, si aia din Afganistan au cuvinte mai frumoase rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea vorbeste bine limba română? Daca da atunci ai putea sa o inviti in oras la un suc, sau daca in oras nu poti din cauza ca toate localurile inchid la 18, cumpără pentru acasa eventual un meniu de la mec sau Kfc si o inviti la tine acasa, ce varsta ave ti voi?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru TheMusicBoy):

Multumesc frumos de raspuns. Ma dezavantajeaza grav ca sunt restaurantele inchise in perioada asta si sa iei ceva la pachet asa din prima e urat si nu se face, dar o plimbare cu un ceai sau o cafea si o discutie buna nu cred ca e rau happy

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ti-am mai spus parerea mea.
Te cam grăbești in a te întâlni cu oameni, ar trebui să stai mai mult sa analizezi, sa va cunoasteti, sa vorbiti pentru a nu întâmpină dificultăți mari la prima întâlnire.Dar daca acum tot mergi sa te vezi cu ea, ce sa faci? socializeaza pur si simplu si fi natural.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ea vorbeste romana asa si asa, pana acum ne-am inteles in engleza ( pe care amandoi o vorbim ok ). Nu mi se pare tocmai ok sa o aduc acasa asa de la prima intalnire ( am maniere ce naiba ). Eu 23 ea 25 de ani

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Freya1):

Aaa dar nu e chestia ca abia am vorbit cu ea si iesim imediat. Vorbesc cu ea de vreo 5 zile si azi ar fi prima data cand ne-am vedea. Plus de asta nu e ca un date, vreau sa iesim undeva unde e linistit, sa stam, vorbim, ne cunoastem la un ceai sau o cafea. Atat deocamdata. Daca lucrurile merg ok o sa mai iesim

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Inteleg dar ia in caluc restrictiile de circulatie numai este ca inainte nu oduc acasa ca ai maniere, acum scenariul este altul, nu ai alta solutie daca nu vrei amenzi de la politie, ca si daca o inviti la tine acasa nu o urci direct in pat, este foarte complicat in situatia asta sa i ti dai intilniri cu fetele sau invers fetele cu băietii deoarece nu potisa duci fata la o cofetarie sau la un mec sau la un film, in situatia ta ce variante există sa mergeti in parc? Sau o solutie este sa va vedeti pe whatsap pe apeluri video.

| TheMusicBoy a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Poate este ceva patiserie deschisa pe undeva si ii cumperi o savarina sau ceva briosa cu ciocolata desi nu cred ca se compara ca si cele din franta

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CristiDinBucuresti):

Iti zic sincer ca nu imi e frica de restrictii, daca fata are chef si la ora 12 noaptea ne-am putea plimba linistiti cu masina sau pe jos. De cate ori am fost oprit nu mi s-a zis nimic in afara decat "Circulati va rog " sau " Sa traiti, liber ". Cand vezi o legitimatie de armata si emblema de politie militara nu mai pui intrebari. Da, asta ma deranjeaza si pe mine ca nu putem sa mergem sa stam undeva anume. Da, in oras sunt cateva parcuri super unde ar merge de minune o plimbare cu un ceai sau o cafea

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru TheMusicBoy):

Stiu... Ce e la noi nu se compara cu ce au ei, dar totusi mersi de idee

| WolfgangKreutzfeldt explică:

Ma jur ca iti cumpar eu o "sawruma" din aia daca incepi sa scrii corect rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"Legea e pentru fraieri, smecherii fac ce vor'', drept dovada, in plina pandemie se circula de la anumite ore cu declaratie, asta pentru plebe, iar cei de la institutiile statului fac ce vor, inclusiv date-uri dupa orele restrictiilor. Daca intr-adevar faci astea, sa stii ca nu faci deloc bine, mai ales sa expui asta public, daca o faceai trebuia totusi sa o tii pentru tine, dai exemplu prost cetatenilor care si asa erau inversunati pe restrictiile astea, daca vad ''i-auite ba, aia de la armata, politie doar isi arata insigna chiar daca nu-s in timpul serviciului si sunt lasati liberi''. Ar trebui sa fiti primii care sa dati exemplu corect cetatenilor prin puterea exemplului, pandemia va mai tine mult si bine daca se fenteaza regulile, veti fi primii injurati in caz ca mai tine 1 an in Romania cel putin.

Legat de intrebarea ta ca sa nu ma mai abat, fii tu insuti, natural si cam atat tot, discutati diverse, cunoasteti-va, vorbiti diverse, una alta, nu fi crispat, fii calm si poate peste 9 luni iese un frantuz din voi si nunta facuta, mai stii.

| gabicoo a răspuns:

Bagă vrăjeală la greu! Cu siguranță îți va pica la pat! Dar ai grijă nu de la prima întâlnire! La "treaba" cu patul mă refer!
winking

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Drimmero):

Mersi de raspuns dar sa stii ca nu ma intereseaza un copil (nici acu nici in viitorul mediu ), o sa vad ce si cum fac. Referitor la primele chestii pe care le-ai zis... Nu ies si fac date la ora 12 noaptea si chestii de genu, dar pana mea daca pot si imi permit sa ies oricand vreau de ce sa n-o fac? Port masca afara, nu imbolnavesc pe nimeni, nu deranjez pe nimeni daca ies seara si mai stau de vorba cu o fata ( cand e cazul sa se lase seara ). Si tu daca ai putea ai face la fel. Si referitor la exemplu... Cred ca armata cel putin a fost mereu ok, politia pe de alta parte ( 10 August ), amenzi in prostie pentru orice, etc etc.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru gabicoo):

Nu-s genu sa bag vrajeala. Mereu am fost un om sincer chiar si atunci cand am avut de pierdut. Si nu ma grabesc sa o bag in pat, nu-s genu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să vină cu testul covid după ea făcut în urma cu cel puțin 30 zile.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Buna gluma

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Da ma, pana la ora 11 ai voie sa circuli linistit, de la ora 11 se activeaza virusu.
I-auzi, acum e de la ora 6 rolling on the floor)
O prostie mai mare n-am auzit.

| raMLesS a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Zi-i "Fata esti cumva de la Paris? Pentru ca am turnu Eiffel in pantaloni" rolling on the floor
Sau "Fata, am 2 baloane cu aer cald in pantaloni, tu tragi de maneta, te bagi la un zbor? "

| raMLesS a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ii zici "Fata ai vazut vreodata turnul Eiffel? Vrei sa il mai vezi inca odată?" laughing rolling on the floor)
Sau ii zici "Fata vrei sa ştii cum cobori din varful turnului Eiffel fara sa te urci? (Si daca zice da) : Stai numai sa imi dau pantalonii jos" rolling on the floor))

| Holiday a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"Da, in oras sunt cateva parcuri super unde ar merge de minune o plimbare cu un ceai sau o cafea"

Mhm, du-o in parc pe vremea asta. Parca n-ai minte, sa dea naiba. Dar de fapt...du-o ca gaseste ea dupa pe unul s-o incalzeasca, sau chiar s-o incinga. Dar sa nu vii iar peste 3 zile sa te plangi pe aici ca ti-a dat papucii. laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Holiday):

Se vede cat esti de prost daca la tine ploua toata ziua non-stopwinking. Bai inteligentule azi a fost superb afara, maine o sa fie innorat cu mici sanse de plaoie deci... Daca tu iesi in parc doar cand is 30 de grade afara nu ma mir. Stai naibii in barlog si lasa comentariile inutile

| Holiday a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Bine, vorbim peste ceva timp cand iti va da un sut in fund. Sa nu te aud ca te plangi, ca am vazut ca ai obiceiul.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Holiday):

Hai spune-mi sa nu mor prost unde am obiceiul sa vin sa ma plang aici? rolling on the floor

| Holiday a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Https://www.tpu.ro/......oameni-la/

Aici ce faci? Nu te plangi ca esti luat de prost? Bine, motivul pentru care crezi ca esti considerat asa e gresit. Nu pentru ca esti bun esti luat de prost, ci pentru ca esti. Dar asta e alta discutie.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Holiday):

Daca tu printr-o singura intrebare crezi ca m-am plans acolo esti batut in cap. Nu mai poate omul sa puna o intrebare pentru ca apar ciupercile ca tine si mananca rahat turcesc pana se satura. Plus de asta a fost acum 3 ani daca nu te-ai uitat la data. Si spune-mi mai razboinic de birou si soarece de tastatura ce esti care din noi e mai prost? Unu care pune o simpla intrebare sau celalalt care lasa comentarii de neam prost ( ala esti tu daca nu ti-ai dat seama )

| Holiday a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"...care din noi e mai prost?"

Asta e simplu. Tu, de departe. Cum dealtfel, vezi bine, ti-au mai zis/dat de inteles si altii.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Holiday):

Esti prost facut gramada nene. Uita-te ce comentezii tu pe aici si dupa mai vorbim