| bogdan133 a întrebat:

Parintii mei nu se mai inteleg de ceva timp, au decis ca astazi sa se duca la tribunal pentru divort, eu o sa raman cu mama si sora mea mai mica. Eu nu stiu ce se va intampla cu casa deoarece mama vrea sa dea rascumparare pentru a ramane tot aici. dar rascumpararea poate fi foarte mare la un ap de 3 camere mobilat cu balcon de term... etc. si nu stiu totusi ce se va intampla in continuare. VA ROG SFATURI! PLZZ!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stiu ca ti-e tare greu si nu poti indura si te nelinistesti mult.
Dar lucrurile astea se intampla si trebuie sa fii tare,parintii vor face in asa fel incat,voi,copiii, sa fiti cat se poate mai bine.
Un lucru trebuie sa stii,indiferent de ce se va intampla,impreuna sau nu, parintii vor ramane intotdeauna parintii tai si te vor iubi, nu incetezi sa fii copilul lor!
Curaj mult!

| mgtow a răspuns:

Parintii tai vor decide ce o sa faca cu apartamentul, tu asculta-ti mama si sa-i fi alaturi ca va trece prin momente grele.

| ignore a răspuns:

Fi alaturi de mama ta o sa stie ea cum sa faca cu casa. tuh trebuie doar sa fi cu ea sa o ajuti si so intelegi. cu partea banilor acte las-o pe ea ca stiewinking.

| kiss a răspuns:

Aceasta este problema parintilor, ei vor decide ce si cum e mai bine pentru voi. nu te ingrijora, daca ai nelamuriri mai bine ai vorbi cu mama probabil ea iti va spune cum stau lucrurile. imi pare rau dar din nefericire se intampla si dintr-astea, fii puternica, fii alaturi de mama si de sora ta, o sa vezi ca pana la urma totul o sa fie bine.

| panculetz a răspuns:

Imi pare rau de tine.dar u fii tare si ia decizia care crezi ca e mai bine