| alinutzy19 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un caine la apartament[3 camere si sunt sg la parinti, sora la facultate] de talie mica, iar parintii nu sunt de acord, vesnica problema.As dori pomeranian pitic sau bichon maltez dar mama spune ca isi face nevoile peste tot, roade, latra...si lista nu se termina aici. Oricine si orice ar spune nu ii pot convinge si asta ma supara deoarece chiar vreau un caine si ma pot ocupa de el cum trebuie[stau langa parc il pot coate des afara]si mami mai zice ca si cu litiera se duce si aduce nisip in casa si tot asa...Nu am cu ce sa o santajez[tata face cum zice mama si mami zice ca daca s-ar intampla ceva ros sau pipi tati i-ar reprosa ca l-a cumparat]si eu sunt prima pe clasa si i-am zis ca nu mai invat si a zis ca pentru mine invat si de cuminte sunt cuminte nu umblu cu toti vagabonzii si stau in casa si inv si ma mai tr si afara si nu am cef si i-am spus ca daca imi ia caine merg mai des si a zis ca pentru mine ies.Nu mai stiu ce sa-i zic va rog sa ma ajutati.Cu notele nu merge si cam cu nimic deci vreau raspunsuri extreme si idei si nu imi spuneti sa renunt.

Răspuns Câştigător
| ApofissPapaya a răspuns:

Buna happy. Si eu am fost in situatia ta. Daca ai o sora la facultate nu esti singura la parinti. Esti doar singurul copil in casa. Dar as dori sa stiu ce varsta ai, eu sunt acum clasa a 8, si si eu doream sa am un caine. Acum am un porcusor si uneori imi e o lene sa ii fac curat si sa il hranesc, dar trebuie. Anul asta invat si nu m-as putea ocupa de el. Si iti spun si eu mi-as dedica timpul dar uneori te apuca o lene, de mori, daca ma intelegilaughing. Mai asteapt un pic, demostreaza-i ca esti responsabila si poti avea grija de un catel. Arata-i poze cu ei, cat sunt de draguti, si vorbeste cu un medic, nu rod ei chiar asa, doar cand sunt pui, pana in vreo 4 luni. Iti pot da mai multe detalii pe mess. Daca vrei sa imi lasi id-ul prin mesaj. Numai bine!