| Lulu_8321 a întrebat:

Parintii mei s-au despartit. Adica nu prin acte si chestii de genu, doar s-au separat. Chestia e ca tata se da pe langa mama, dar mama il cam refuza. Nu mereu, dar il respinge cam 99%. Eu in seara aceasta l-am sunat pe tatal meu si l-am intrebat daca vrea sa doarma la mine, dar a ceruto pe mama la telefon. Au inceput sa se certe si mama zice ca mai toate certurile lor s-au intamplat din cauza mea. Sunt disperata! Ce pot face? Plang intruna si nu mai pot!

Răspuns Câştigător
| Bringthatbass a răspuns:

Si parintii mei s-au despartit, au divortat. Am trecut si peste asta, am avut varsta de 6 ani! Si acum am 11! Nu iti fa griji. O sa te obisnuiesti. Numai ca nu vei sti la inceput unde tie locul, pentru ca vei vrea sa fi cu amandoi in acelasi timp. Dar poate se impaca! Iti urez bafta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zile ca este foarte imatur din partea lor sa dea vina pe tine. si ca toate problemele lor nu sunt din cauza ta. pe altcineva nu pot da vina? normal ca te-au gasit vinovata pe tine. ameninta-i si u cu ceva daca continua. da nu chiar ca pleci de acasa sau te sinucizi laughing

| Silvia78 a răspuns:

Eu sunt sigura ca nu e vina ta! Eu cred ca mama ta a spus asta la nervi si nu cred ca a fost foarte bine sa il suni pe tatal tau! Incerca sa faci altceva cum ar fi mamei tale sa ii dai un cadou din partea tatalui tau iar tatalui tau sa ii dai un cadou din partea mamei tale! Dar daca sti ca vei creea certuri atunci nu o fa! Sper ca totul sa fie bine.

| Venator a răspuns:

Heh ce ghinion pe tine. As vrea sa fiu eu in locul tau ca nu imi mai suprot parintii si cred ca o si bat pe maicamia cat de curand. In legatura cu ce poti face pai nu prea poti face nimic. Ei nu au divortat inca din cauza ca esti tu sa nu te supere si mai tare. Poate altcineva iti va da un sfat sa faci ceva. Eu iti spun sa discuti cu ei sa ii impaci dar nu cred ca va merge straight face

| lilyone a răspuns:

Lulu nu iti fa griji ei nu se cearta din cauza ta, poate a spus asta la nervi.