| DewLoWoofy a întrebat:

Ajuroor sad! Eu am 13 ani, intru in clasa a7a. Prietena mea cea mai buna, andreea imi spune unele chestii si dupa cateva zile zice ca ea nu a zis asa ceva, ne certam intruna. Si imi promite chestii, dar mereu mama ei nu o lasa sa faca acele chestii, nu inteleg de ce vorbeste dinainte. Problema e ca, peste 2 zile, o sa vina vara'mea din spania, si o sa o chem sa doarma in fiecare seara la mine, pentru ca asa facem in fiecare an.sad. Acum doua zile andreea, mi-a spus ca doarme la mine si o sa lipseasca de la voley, ca ea are voley dimineata, si azi, cand am intrebat'o daca doarme la mine, a zis ca mama ei nu o lasa, am pornit un scandal, ca in fiecare zi, si am intrebat-o care e motivu si ea a zis ca mama ei nu ma place... Mama mea, atunci cand andreea vine la mine, mereu o intampina frumos, vorbeste cu ea, ii da sfaturi, dar cand merg eu la ea, mama ei numai ma saluta si atat. Ce sa fac? Sunt disperata sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu te place nu ai ce face... e opinia mamei ei sa nu te placa, eu te sfatuiesc sa ramai pr. cu andreea dar sa o raresti. pentru ca andreea daca tinea la tine nu iti spunea pe fata.cauta-ti o fata care chiar sa te aprecieze nu sa iti promita ceva si sa-si bata joc de tinehappy sigur iti vei gasi o adevarata prietena si spune-i pe fata andreei ce te deranjeazawinking spune-i mai bine sa taca din gura decat sa promitawinking

1 răspuns:
| NoUseForAName a răspuns:

Sincer, da-i pace. Nu o mai suna pe prietena ta, nu o mai chema sa doarma la tine da-i pace si o sa vezi dupa un timp cum va veni la tine ca un iepuras.