| Cristina788 a întrebat:

Părinții mei sunt plecați la muncă in altă țară,îi vizitez doar vara atât. Tata nu mă sună, nu mi-a dat niciodată bani si atunci când merg la ei se face că nu mă vede si mă ceartă din orice si imi spune când pleci o dată?, în schimb mama se comportă frumos mi-a plătit biletul de avion si are grijă să îmi trimită lunar bani. Eu nu inteleg de ce tata se comportă de parcă mă urăște? nu mi-a dat niciodată bani deși are salariul mai bun decat mama continuă să fie din ce în ce măi rău. Credeți că e normal

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu i ceri personal? sau de ce nu i spui asta personal lui? barbati percep diferit lumea, noi intelegem rational lucrurile voi emotional, poate el nu stie asta sau crede ca nu ai nevoie

| Blastphemy a răspuns (pentru RAY):

Astea sunt doar scuze. Se vede că relația tată-fiică s-a răcit și asta e doar responsabilitatea lui din câte văd.

| RAY a răspuns (pentru Blastphemy):

Nu neg ca nu ai dreptate, dar ar putea sa i spuna

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e normal. Pina una-alta, ar trebui cred sa discuti cu mama ta despre asta.

| Freya1 a răspuns:

Poate nu e taicato stiu ca este absurd dar un tata normal si biologic nu face asta cat ar fi de rau

| Dan193 a răspuns (pentru Freya1):

Eu tot la asta m-am gandit. Poate are un sentiment de antipatie fata de ea, cai facuta cu altcineva, poate chiar sa fi fost inselat.

| Freya1 a răspuns (pentru Dan193):

Ca ea este destul de mica sa zici ca i-ar fi facut asa rau mare la taicaso de sa nu o suporte si tata care este un om execrabil m-ar tine cat mai mult acasa

| anonimg a răspuns:

In mod normal este de datoria lui sa arate dragoste pentru tine. Dar ce poti sa mai faci la un magnet care isi pierde polaritatea, sau la o sare care isi pierde gustul? Nimic omeneste.
De aceea toti oamenii trebuie sa isi indrepte privirile spre Tatal ceresc. Pentru ca ai Lui suntem. El ne-a adus la viata prin parintii nostri; dar in primul rand Lui ii apartinem.
"Caci tatal meu si mama mea ma parasesc, dar Domnul ma primeste." (Psalm.27:10)

Daca nu tine la tine asa cum iti doresti, atunci nu mai cauta sa stai in preajma tatalui tau. Dumnezeu va cere socoteala tuturor parintilor de felul cum s-au comportat cu copii pe care El i-a dat.
Tu priveste spre Dumnezeu, si inima ta se va umple de pace. Nu este o rusine, ci un privilegiu sa ne bucuram de dragostea Tatalui nostru ceresc care ne iubeste ata de mult incat a dat pe Fiul Sau sa moara pentru noi, pentru ca sa avem speranta, sa ne bucuram de pace si de viata -de o viata cat viata Lui!

| sweetnovember a răspuns:

Mă bag şi eu în gaşca "bârfitorilor" dar serios laşi impresia că ăsta nu-i taică-tău la cum spui că se comportă cu tine.