| Dootzy a întrebat:

Pe 13 mai e ziua mamei mele si nu stiu ce cadou sa ii fac. Ei nu-i plac cadourile gen bijuterii, genti, parfumuri, din astea. Ii plac cadourile mai simple, dar nu stiu ce anume isi doreste.Credeti ca ar fi bine sa-i iau o cana cu mesaje de genul "Best Mom On Earth" sau "I Love You!"?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îi place să gătească poţi cumpăra o carte de bucate!
La mulţi ani şi să-ţi trăiască sănătoasă.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca-i plac lucrurile mai simple, presupun ca-i plac si cele utile : cumpara-i de la hipermarket lavete din microfibra( la Carrefour si Auchan se gasesc la raionul de art. pentru intretinere auto--- pachetul cu mai multe lavete speciale, inclusiv pentru sticla, costa aprox. 34 lei ) Le va aprecia, mai ales cea pentru sticla/glass cu care se lucreaza fara a folosi detergent. Numai bine!

| Teo a răspuns:

E bine si asa dar parerea mea este sa-i faci tu un cadou cu mana ta.O felicitare chestii din astea sunt mai sentimentale si o sa-i placa mai mult decat ceva cumparat pentru ca stie ca este facut de tine.
Sper ca am fost de ajutor si mult succes.happy

| cat a răspuns:

Sau o rama in care sa-i pui o fotografie cu voi doua care stii ca-i este draga.

| Jenny23 a răspuns:

O cana, zau? Mai bine ii cumperi un buchet de flori ( florile ei preferate) in care pui o felicitare pe care scrii ceva frumos. sper ca te-am ajutat.

| necdannec a răspuns:

Ptr ea cel mai valoros cadou esti tu.
Cumparai un buchet frumos de flori si zii ce ti-am scris eu mai sus.O sa vezi surpriza.
Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Dj Boalca a răspuns:

FLORI,cel mai frumos argument ca o iubesti pe mama ta.

| adrian_3940 a răspuns:

Un buchet mare de trandafiribatting eyelashes

| Alinaa_9890 a răspuns:

Eu i-am luat mamei mele de ziua ei o lumanare super simpatica si eleganta, dar simpla. A costat 20 lei si o apreciaza mult (de fiecare data cand avem musafiri pune lumanarea pe masa si zambeste). Sa nu te gandesti, nu e chiar o lumanare maaaare. E un suport ornamental si lumanarea e micuta, parfumata ^^

| mariana_3596 a răspuns:

Trandafiri sunt cele mai frumoase flori, o mama asteapta intodeauna de la copilul ei dragoste si respect.