| sunset a întrebat:

Pe ce mana se pune vergheta si pe ce mana inelul de logodna?

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Verigheta o tin pe stanga, pe penultimul deget (scuze dar chiar imi sare denumirea acum).
De asemenea, ceasul se tine la mana stanga iar bratara (de aur sau din orice alt material), de obicei se tine pe mana dreapta.
Insa nu sunt reguli batute in cuie: sunt persoane cu verighetele pe mana dreapta sau cu ceasul pe dreapta.

4 răspunsuri:
| Mihaela111 a răspuns:

Stiam ca verigheta se pune pe mana stanga

| Poinsettia a răspuns:

Stanga amandoua. casa de piatra!

| protos87 a răspuns:

Mana stanga pe inelar verigheta si inelul de logodna pe al treilea deget tot de la stanga. Parca asa imi amintesc. s-ar putea sa ma insel legat de cel de logodna.winking succes!