| cipimoga a întrebat:

Bună dimineața am și eu o întrebare? Pe ce mana se pune inelul de logodna ☺?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inelul de logodna se poarta pe mana dreapta si are valoare numai daca s-a facut logodna in Biserica.
Atata timp cat nu este pus de un preot pe mana, cred ca poti sa-l porti pe ce mana vrei tu.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratele meu mare atentie de ce iti pui jugul la gat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inelul se pune pe deget. Nu "pe mana".

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))

| StefanCosmin a răspuns:

Dreapta, dar depinde cum vrea ea

| Panzer1945 a răspuns:

Pe dreapta.

| tsal24 a răspuns:

Se pune pe penis nu pe mana.

| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns:

Exista mai multe variante referitoare la mana si degetul pe care se poarta inelul de logodna si verigheta. Varianta "oficiala" spune ca inelul trebuie purtat pe inelarul de la mana stanga. Tot aceasta spune ca verigheta se poarta pe mana dreapta doar daca vrei sa o porti inainte de nunta, iar dupa va trebui mutata pe inelarul de la mana stanga.