| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Pentru cei care ati rupt legatura cu familia toxica, aveti regrete?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumva ai inceput sa regreti? Nu intotdeauna familia e toxica. Pare toxica in viziunea unor adolescenti din ziua de azi.
Pentru ca sunt tinuti din scurt, ca sa nu o ia razna.

| intreb413 a răspuns (pentru darrio2007):

Taranusi obosit ce esti, nu mai comenta pe internet, traiesti din minim pe economie la 40ani, felicitari esti un mare caracter.

| darrio2007 a răspuns (pentru intreb413):

Ti- as fi dat un raspuns mai acid, la ce mi-ai scris aici.
Dar citind intrebarea asta a ta, prefer sa ma abtin.
https://www.tpu.ro/......nstructii/

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru darrio2007):

Nu e vorba de mine, un prieten de 25 de ani, vrea sa se rupa de familie pentru ca tata nu da doi bani pe el, nu au nicio relatie, il ignora, iar mama ii face drame zilnic si il termina psihic, desi nu stau impreuna.

| MarianWLF a răspuns:

Nu am avut asemenea cazuri in familie dar am vazut la cativa apropiati de-ai mei, intr-un fel sau altul regretau, e familia ta, macar o vizita din cand in cand trebuie facuta, nu ii poti uita.

| Tputpu35 a răspuns:

Iti recomand pe cat posibil, sa nu rupi legatura cu familia, si sa fi aproape de ei indifirent cum sunt ei.

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru Tputpu35):

Si daca te termina psihic? Ai un job solicitant, vii acasa la ora 19, iar mama ta te suna si face drame din nimicuri, ameninta, apoi te suna fratele ca a lesinat prin baie si plange etc.

| Irinamadgearu79 a răspuns:

Hey! Cumva da si cumva nu. Da fiindca eu de exemplu fiind o persoana sensibila si iertatoare mi se face dor tin cont mai mult de
momentele bune si nu mai pun in balanta cat rau mi-a facut asta (acum avand probleme cu stresul). Nu fiindca am scapat, m-am mutat in UK si sunt mult mai bine aici avand o distanta fata de oamenii aia care ma incarcau negativ, ma stresau, ma oboseau, imi interziceau si sa ies afara (am 20 ani).
E greu dar eu tot le sun fiindca mi se face dor de ei ca oameni indiferent cat de rau mi-a fosthappy