| devil2279 a întrebat:

Pentru fete! dar si baieti: Cum vi se pare lantisorul asta, ca cadou pentru iubita care face 18 ani? http://www.ibijuterii.ro/......stria.html apropo, vine cu tot cu o cutie sau simplu si trebuie sa cumpar cutie separat? kjlkjl

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este superb, sincer, dacă o iubesti poti să il faci cadou.

Răspuns utilizator avertizat
| FemeiaPisică a răspuns:

În general, bijuteriile placate cu aur sau argint după un timp se înnegresc şi aşa rămân. Realizezi cât costă un gram de aur şi ce cantitate a fost suflată deasupra lănţişorului? Dacă nu ştiai, un gram de aur costă în jur de 140-150 lei. După ce o să-l poarte o vreme o să-i rămână negreală pe gât deoarece se decojeşte acel strat suflat.
Scrie lănţişor, dar cred că îţi dă doar pandantivul deoarece nu scrie ce dimensiune are lanţul, doar pandantivul. Crezi că îţi dă moca o cutiuţă de cadou care la magazin costă 5-15 lei în funcţie de model, material şi mărime?
Mai bine cu ăia 46 de lei cu tot cu transport îi cumperi altceva decât o prostie care nici măcar nu valorează nimic dacă o duci la amanet. Nici pietrele alea nu cred că sunt cristale adevărate. Nu scrie nicăieri că are cod ca să demonstreze că într-adevăr este placat cu aur alb. Pun pariu că nici bon/garanţie nu îţi dă.
Uite, un gram de argint costă în jur de 2-3 lei. Mai bine îi cumperi un lănţişor din argint adevărat cu acei bani.

| unprietenaproape a răspuns:

27 de lei? zgarcitule

Răspuns utilizator avertizat
| unprietenaproape a răspuns (pentru devil2279):

E... daca il comandai mai devreme, il primeai prin posta si economiseai bani, iti ramanea si de cutie. incearca sa nu mai fii att de chitros cu ea, ca poate se razgandeste

| unprietenaproape a răspuns:

De ce nu i cumperi un ursulet mai amarat de plus cu suma asta? cred ca ar fi mult mai incantata decat de o tinichea din tabla, pe care o sa o arunce pentru ca rugineste.
saraca fata, o sa fie dezamagita de ziua ei
sper ca i iei macar un buchet de flori ca lumea... daca nu. fura le de pe undeva

Răspuns utilizator avertizat
| unprietenaproape a răspuns (pentru devil2279):

Nu raspund cuiva care se exprima astfel. ma abtin sa te cataloghez

| Park1Suin a răspuns:

E tare dragalas!
Dar de ce nu optezi pe albastru sau rosu?
Sau iubitei ii place verde?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Park1Suin a răspuns (pentru devil2279):

Da,cum am mai zis-lantisorul e foarte dragut si dupa parerea mea cred ca o sa-i placa mult.winking

| ChrisIwal a răspuns:

E ok