| cristina93 a întrebat:

Plac un baiat. Am foat cu un baiat acum vreo 2 ani. Si Ne-am intalnit acum vreo 1 luna era cu cel mai bun prieten al lui, ii cunosc pe amandoi de acelasi timp. Si fostul meu prieten mi-a spus sa fim din nou impreuna, si ma place. Dar mie imi place de prietenul lui, si el da semne ca ma place, vroia sa sta langa mine, m-a mangaiat pe spate si mi-a spus "nu, tie nu ti-am face asa ceva" ( la o faza), m-a imbratisa asa strans, se baga tot in seama cu mine. As vrea sa ii spun ca imi place de el, dar mi-e frica sa nu ma respinga din cauza fostului meu prieten. Adica daca m-a place poate ar accepta, dar mi-e frica sa nu fii interpretat eu gresit gesturile lui, poate el e doar prietenos si am interpretat eu gresit... Nu stiu ce sa fac.sa ii spun?

5 răspunsuri:
| тøхх a răspuns:

Sigur te place, dar dacă chiar tu îl placi i-ai spune în faţă ce simţi pentru pentru el. Eu asta as' face. Vezi şi tu. tongue Chiar dacă el zice că nu te place asta nu înseamnă că trebuie repede să plângi sau să fi supărată, dar eu aşa cred, încearcă şi vezi dacă va merge.

Baftă!

| motanu24 a răspuns:

Offff mai cristinuco. iar tu?laughing) pai nu stiu ce sa zic. eu unu il lasam asa sa fiarba de cele mai multe ori e bine sa stii ce ascunde aproapele dar sunt situatzii in care chiar nu vroiai sa afli ce era in interiorul acelei persoane. lasa-l sa fiarba daca tu nu faci pasul asta o sa il faca el in loc sa ii spui mai bine sincronizeaza-te cu el la gesturi cum spui tu. intr-o zi o sa bubuie si o sa dea totul afara. pooopicei multi si succes

| GyeBaek a răspuns:

Pai eu zic ca trebuie sa -i, dar inainte trebuie bine sa-ti asumi riscurile.

| blueboy31 a răspuns:

Daca iti place de el nu ii spune.Nu acum. Dar nu uita sa-i oferi sansa sa te cucereasca.Cauta sa-i dai de inteles ca iti face placere sa-ti petreci timpul alaturi de el si ca doresti sa va intalniti cat mai des. Daca te v-a respinge din cauza fostului tau prieten inseamna ca nu te doreste indeajuns.