| utilizatorrr a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a cuplat cu fostul meu prieten la care tineam mult...desi ea stia ca mai tin la el si a promis ca nu va fi cu el si ca nu e interesata si acum sunt impreuna. Iar acum imi spune ca e enervant ca nu stie ce sa faca si se milogeste sa ma impac cu ea...sa fim prietene din nou. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Buna.
Deci, din cate am citit am inteles ca prietena ta s-a "cuplat" impreuna cu prietenul tau. Ea iti zicea ca nu e interesata de el. Si nu stie ce sa faca. Pai, sfatul meu este: Sunteti prietene, si nu trebuie sa va certati pentru un baiat. Dar totusi si ea este vinovata, ea stia ca ti la el, dar totusi este impreuna cu el. Deci pana la urma tine la acel baiat.
Eu zic sa nu mai vorbesti cu ea.
Nu merita prietenia ta.
Si baiatul la fel, nu merita nimic.

O zi buna.

9 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Prin aceeasi situatie am trecut si eu. nu o mai poti numi prietena. te-a ranit de unde stii ca nu o va face iar si dupa ce ii dai a doua sansa?

| Mihai7best a răspuns:

Nu e prietena ta cea mai buna dupa mine, o prietena buna nu ar face asta niciodata sa fie cu baiatul la care tu tii... eu zic ca nu ai nevoie de asa prieteni dar tu alegi

| Anonima307 a răspuns:

In niciun caz sa nu te impaci cu ea! L-a ales pe el, sa ramana cu elwinking

| OctinioSlatina a răspuns:

E clar ca nu o poti numi prietena si ca are un caracter infect... Iar in privinta baiatului, asa cum tu ai aflat ca fata nu-i de treaba, asteapta ca si el sa-si dea seama...atunci poti sa-l cucerestiwinking ( si s-o faci repede, ca sa nu patesti acelasi lucru :d )

| Katerine a răspuns:

Cred ca da ar trebui sa fiti prietene din nou

| PrinţeSisi a răspuns:

Nu merita nici doi bani prietena ta...
nu te impaca cu ea ca nu are rost poate sa repete faza...

| Anonima_5812 a răspuns:

Nici nu st iu ce prietena ar putea sa faca asa ceva... rolling eyes
Chiar nu merita sa o ierti... Acum, sincer, foarte urat din partea ei mai ales pentru ca a promis. Dar probabil ai suparat-o cu ceva, poate v-ati certat urat...cine stie. Gandeste-te si la asta.Pate a vrut sa te faca geloasa.Eu spun sa vorbesti cu ea.Noi nu avem de unde sa stim de ce a facut asta.
Multa bafta si scuze ca te-am incurcat prin raspunsul meu( nu o ierta, iart-o) laughing

| alishaany a răspuns:

In primul rand : vorbeste cu ea, explica-i de ce esti suparata pe ea, explica-i ca tineai la el si ca te-a ranit faptul ca ea a devenit iubita lui.
In al doilea rand : Acel baiat nu va merita pe nici una din voi. El a distrus o prietenie.
Iar in al treilea rand : fi optimista gandeste-te e "balta plina cu peste " poti sa iti gasesti altul mai bun care sa te merite cu adevarat.Iti dau aceste sfaturi pentru ca am trecut prin aceeasi situatie.te pup bafta

| Didi97 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te impaci cu ea, dar cu conditia sa se desparta de fostul tau prieten