| Shuko93 a întrebat:

Pot infia ca barbat necasatorit in Romania?

Răspuns Câştigător
| Alx966 a răspuns:

Da, probabil. Vrei durere de cap și nu știi cum să o capeți? Oricum e trist ca un copil să crească doar cu tatăl.

| Shuko93 explică (pentru Alx966):

La cate am vazut Prefer sa am eu grija de el. Nu intru in amanunte, desi apreciez raspunsul tau

| Alx966 a răspuns (pentru Shuko93):

Părerea mea e să nu îți bați capul. Vezi bine ce vremuri trăim. E greu să crești un copil în doi, dar singur. Atât emoțional, cât și financiar.

35 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E greu cu sistemul. Mai usor infiezi din rusia o fata misto.

| Shuko93 explică (pentru mgtow):

Urasc rusia...

| AnemonaP a răspuns:

Desigur, însă, procesul e stufos și de lunga durata. Începe cat mai rapid dacă ești sigur de asta pentru a grăbi puțin lucrurile. E un gest de aur, felicitări!

| Shuko93 explică (pentru AnemonaP):

Scuteste ma

| AnemonaP a răspuns (pentru Shuko93):

Ești ok? laughing

| Shuko93 explică (pentru AnemonaP):

Du te la psihiatru Am intrebat oamenii seriosi ce nu esti care au mai facut asta pana acum...

| AnemonaP a răspuns (pentru Shuko93):

Omule, ești sănătos? Ai pus o întrebare și ți-am răspuns. Cred că tu ai nevoie de un psihiatru dacă te iei de mine că ți-am răspuns corect la întrebare

| Shuko93 explică (pentru AnemonaP):

Nu i nevoie Pa!

| Dariaa90 a răspuns (pentru AnemonaP):

Cred ca are o problema cu femeile in general. La întrebările lui trebuie sa raspuns doar bărbații, la sigur care ceva sechele legate de ele. Nu poate sa stârnească decât un sentiment de mila.

| AnemonaP a răspuns (pentru Dariaa90):

Am vazut, săracu’

| Dariaa90 a răspuns (pentru AnemonaP):

Dacă a ajuns sa amenințe cu bătaia laughing treaba este buna, plus și șters mesajul.

| Saiko93 a răspuns (pentru Dariaa90):

La sters amicul meu admin. Desi, omu are dreptate, nu aveti minte. O fi zis in gluma laughing

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să mergi sa te interesezi.Probabil poti,dar trebui să indeplinesti si alte criterii.
Locuinta personală sau stabilă, un venit bunicel, cine are grija de copil (daca tu muncești cine sta cu el fiind singur), conditii ok de trai, tu sănătos mai ales psihic etc.

| Catrice a răspuns:

Teoretic,știam ca se poate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai usor si mai sigur ar fi sa iei un copil in plasament!
Mergi la Primarie, la Asistenta sociala/ protectia copilului.VEZI ce conditii trebuie indeplinte.
In urma cu 3-4 ani m-am intalnit cu mama unui fost coleg de scoala.Era insotita de copilas, un baietel superb.Mi-a spus ca fiul ei( nu colegul meu0 l-a luat in plasament uramand sa il adopte ulterior

| Sofer a răspuns:

Sa speram ca da. Eu as înfia o fata.

| gabicoo a răspuns:

Înfiază una de 17 ani!

| Lukasssz a răspuns:

Da!

| 1997onur a răspuns:

Da poti

| Mogiojojo a răspuns:

Eu cred că este mai bine ca după 18 ani copilul ăla care oricum crește la stat să aibă pe cineva la care să poată să vină oricând, adică mai bine doar un părinte decât nimic. Zic asta pentru că ai dat fundă cuiva care a spus că ar fi trist un copil doar cu tată.
Deci, dacă ai posibilități financiare mari ar fi o super idee, e un avantaj pentru ambii.
Mulți din centrele de plasament după 18 ani sunt aruncați pe străzi (așa am auzit).

| TheStrategist a răspuns:

Probabil că da.

| 4ndr33y a răspuns:

Infiaza o femeie, sunt multe care vor asta.

| Shuko93 explică (pentru 4ndr33y):

Te infiez pe tine daca esti neserios...

| 4ndr33y a răspuns (pentru Shuko93):

Era un subinteles, sa te insori ca sunt suficiente care vor, prin asta analogia infiat-insurat, nu credeam ca voi fi nevoit sa explic. laughing

| Shuko93 explică (pentru 4ndr33y):

E complicat... Nu mi arde de glume sau alte tampenii Eu intreb strict se adoptarea unui copil ca persoana singura Sanatate!

| Dariaa90 a răspuns:

Desigur ca poți, și este f frumos din partea ta. Nu este nici o durere de cap sa adopți un copil. Dacă ai iubire de oferit și ai posibilitatea sa oferi un viitor unui suflet, atunci eu sunt pentru. Doar cei care știu sa ofere necondiționat sunt capabili de asemenea fapte, pana la urma pentru asta ne naștem, sa fim utili și sa ajutam. Bravo!

| Dariaa90 a răspuns:

? Ai dat o întrebare, la care ți-am răspuns. De unde pana unde ataci in halul asta fără sa știi nimic despre persoana. Nu este tocmai ok, in fine. Sănătate iți doresc!

| Shuko93 explică (pentru Dariaa90):

Am dat deja funda Pa!

| Dariaa90 a răspuns (pentru Shuko93):

Tu crezi ca toți de aici stau pentru funda? laughing nu suntem chiar toți la fel, din fericire bine-nțeles.

| Shuko93 explică (pentru Dariaa90):

Cauta pe net psihiatru urmat de orasul tau Eu zic de tine Nu de altii Ai o problema si mergi sa ti o tratezi PAaaa! Nu te mai bag de acu in seama... Pa! cauta in dec daca ai probleme cu limba sau altceva de genu ce te intereseaza gasesti pe net PA!

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Cred ca da