| AlinElle89 a întrebat:

Pot rezista relatiile (de iubire) la distanta, de religie diferita, de nationalitate diferita?

Răspuns Câştigător
| Freaky a răspuns:

Daca e intr'adevar iubire adevarata, dap.acum depinde ce fel sunt cei 2. daca nu au incredere unul in altul... si unul dintre ei,mai de seama baiatul, trebuie sa renunte la religia lui... dar ti'am spus : trebuie sa se iubeasca, asta e tot ce conteaza... distanta e doar un mic obstacol

13 răspunsuri:
| Honeybunny a răspuns:

Se poate.dar ftftft rar, si atunci cand se poate, e dificil de intretinut genul acesta de relatii.

| buterfly a răspuns:

Pff...parerea mea e ca nu cred ca ar rezistastraight face
Deci hai sa ne gandim: e la distanta, religia diferita si pe deasupra nationalitate diferitasad

Cred ca foarte greu ar rezista o astfel de relatie dar sti si tu nimic in lumea asta nu e imposibil!winking

| Iσαηα a răspuns:

Relatiile la distanta nu! Pt ca in fiecare zi te intalnesti cu altcineva si uiti de cel pe care-l iubesti... el poate te tradeaza. et. de religie diferita cred ca da... cu o singura conditie anume:
unu dintre ''ei'' / ''voi'' sa se alature religiei celuilalt: ex:
iubesti un arab si tu esti crestina ortodoxa el sau tu trebuie sa treceti la religia araba sau cea crestina!
de nationalitate diferita: adica tu esti romanca el e german...[[logic ca stiai si singura un eempluhappy ]] de obicei trebuie sa cunosti limba lui. sau el ff bine pe a ta pentru a va pteti intelege si pentru a rezolva niste problemehappy
happy

| Robert a răspuns:

Mai este o vorba in popor:dragostea este oarba.Nu vad de ce nu ar rezista.

| madalina3005 a răspuns:

Era o vreme cand as fi putut jura ca "da". Insa am trecut printr-o astfel de relatie, la distanta, si a fost ok la inceput, pana a intervenit singuratatea. Si cred ca toti stim ca singuratatea in doi e cea mai grea. Sfatul meu pentru cei doi ar fi sa fie realisti si sa accepte ca sansele sunt mici.

| andreeutzaa a răspuns:

Absolut da. Iubirea probabil e unicul sentiment care apare si fara un motiv fara ceva logic si gandit.Religia chiar nu ar trebui sa o pui pentru ca nu inseamna nimic in viata unui om ca persoana.La fel si nationalitatea este ceva secundar, ceva ce nu conteaza.E de ajuns sa va intelegeti, ca limba ma referlaughing. Probabil chestia cea mai dificila aici e distanta.Ar trebuii sa va vedeti macar de cateva ori, pentru ca oricum chiar daca voi ziceti ca va iubiti nu e usor de intretinut o relatie la distanta pentru ca nimic nu depinde de tine dar de persoana la care tii.Cat rezista.

| YTBDrawingBase a răspuns:

Ce intrebare...laughing normal ca nustraight face gandeste si tu...winking

| MariusUCV a răspuns:

Eu cred ca da. cred ca totul e posibil big grin,

| BuBu_6079 a răspuns:

Rezista,nu stiu daca alea de religie diferita sau de nationalitate diferita rezista, dar astea la distanta da.eu una sunt intr'o relatie la distanta de aproape 6 luni(si avem de gand sa ajungem departe, un viitor impreuna), si am model si verisoara mea care a fost intr'o relatie la distanta timp de 2 ani.precizez ca acum e maritata cu respectivul si au 2 copii frumosi si se iubesc la fel de mult. Daca tine sau nu depinde de voi, de ceea ce vreti, de incrrederea pe care o aveti si de rabdare si puterewinking:X

| AndreYoman a răspuns:

Foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte greu.una la un milion.

| Gorgan a răspuns:

Poti spera, dar nu rezista. Recomand sa mergi mai departe...

| roddd a răspuns:

Ti-ai gasit un arab pe hi5?