| anonim_4396 a întrebat:

Poti avea o realtie cu un babrat care are un copil dintr-o relaltie anterioara?
Pare dificil de gestionat faptul ca trebuie sa existe o comunicare constanta intre el si mama copilului.
Sunt in aceasta situatie si doresc o casnicie cu un barbat care are obligatii, insa devine dificil de gestionat situatia deoarece intervin gelozii si ganduri ca este posibil ca intre ei sa mai fie sentimente avand in vedere ca ii leaga acest copil.
Ce spui despre o asa situatie?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Depinde de ce s-au despartit. Daca ea l-a inselat si el vrea o casnicie bazata pe fidelitate mi se pare ok, daca el a inselat cel mai probabil poti avea parte si.pe viitor de infidrlitate

| Freya1 a răspuns:

În mod normal, doi oameni ce se despart nu se mai iubesc, și nu ii mai leagă nimic exceptând copilul în cazul asta.Asa ca și comportamentul ar trebui sa fie pe măsură.
Părerea mea e ca atâta timp cât ei au doar discuții telefonice legate de copil nu pe alte teme, interacționează doar când își dau copilul etc.Nu ar trebui sa fi geloasa.
Da, știu e greu sa ști ca iubitul tău poate vorbește sau se vede zilnic cu o alta femeie.Dar a fost alegerea ta sa accepți, ca pe copil nu poate sa îl lase clar.

Spune-i temerile tale și stările prin care treci în anumite momente, enumerai cerințele tale și faptul ca ai vrea sa găsească o soluție optima prin care sa te simți ok și tu.

| SilentRain a răspuns:

Că ai nevoie de inteligenta emoțional pentru o așa relație laughing
Problema nu-i la el, e la tine
Daca el își face datoria de iubit al tau și îți oferă timp, bla, bla, bla și alte rahaturi de care tu ai nevoie și nu se comporta dubios încât să te pună pe gânduri ( da mesaje din baie, vorbește mai mult de cat nu trebuie cu soția gen 6000 de ore la telefon, vine târziu sau
o dată pe săptămână acasă ), eu nu vad nici o problema
El trebuie să își facă și datoria de tata și tu nu poți priva un copil de tatăl lui pentru că ai o criză de gelozie
Trebuia să te gândești la asta din înainte, nu-i târziu nici acum
Gândește bine ce faci pentru că acțiunile tale pot face pe unii nevinovați sa sufere, gelozia vine din propriile tale nesiguranțe

| Brizbriz a răspuns:

"insa devine dificil de gestionat situatia deoarece intervin gelozii si ganduri"

la asta numai TU esti de vina
deci, raspunsul e, asa o relatie NU e buna pentru tine personal, nu conteaza ce se generalizeaza pe aici

| anonimuIl a răspuns:

Nu e bună relația pentru tine.

| anonimuIl a răspuns:

Copilul lui nu te va iubi.

| anonimuIl a răspuns:

Nu vei realiza nimic material cu bărbatul ăla.

| Miruna333 a răspuns:

Trebuie sa fii foarte matura, pentru a nu interveni gelozii sau ganduri. Daca doua persoane au un copil, nu inseamna ca sunt legati. Trebuie sa comunice pentru copil si atat. In majoritatea cazurilor, dupa un divort, persoanele nici nu se mai inghit, dar sa iti pui problema de mai mult.
Si da, normal ca poti avea o relatie.

| acerr a răspuns:

Pai e o situatie f normala! ma mir ca intrebi asa ceva

| Together a răspuns:

Cum s-au despartit?

Destramarea unei casnicii, cu copil, nu vine din cat de bine se simteau impreuna. De obicei incearca sa se tolereze ulterior pentru binele copilului.

Nu mi-as face griji, mai ales daca ea l-a parasit. Daca el i-a dat papucii, s-ar putea sa i-o mai traga uneori dar nu mai vrea o relatie serioasa cu ea.

| tasr123 a răspuns:

Nu, nu poti.