| andreeeeeeeea a întrebat:

Prietena mea cea mai buna are un prieten de 1 an de zile, care sta intr-un alt oras decat noi doua.Si inainte de sarbatori, ei s-au certat, ea a aflat ca o inseala de ceva timp(cam de asta vara) cu o "fosta", era si normal dupa parerea mea. El intr-un an a venit la ea de 4 ori, pe cand ea la el se duce o data pe luna.Cand pleca la el, statea la o prietena de-a mamei ei, care are casa acolo, vorbeau de toate, pe scurt avea incredere f mare in ea, mai mare chiar decat propria ei mama.La un moment dat s-au impacat cei doi, la telefon, pe internet, nicidecum fata in fata. El apoi sa o "incerce" si-a facut un id, dandu-se drept un alt baiat(o chestie f imatura, dupa parerea mea), ea bineinteles a pus botul, cum se zicelaughing. Si de atunci el, s-a dus la prietena la care se ducea ea cand mergea acolo, i-a zis tot. Femeia in loc sa tine cu ea, ca o cunoaste f bine, i-a luat apararea lui, s-a certat cu toata familia ei, din cauza acestui baiat, el fiind foarte razbunator a facut-o cu ou si otet, ea n-a mai vb cu cei doi timp d 2 3 saptamani, mi s-a plans tot timpul ca numai vrea sa auda de ei si chestii din astea.Si acum s-a dus la el, asa fara nici o veste, sta la el, se duce la femeia care nu a sprijinit-o in situatiile grele, si sunt ca inainte. Inteleg ca este o relatie de un an, dar nuse poate numi relatie.

IN concluzie eu vroiam sa ajung la faptul ca nu suport acest gen de persoane care mananca de c*r, iar apoi tot ea se duce si se impaca, si dat fiind faptul ca este prietena mea cea mai buna, as vrea sa ii zic ca nu`mi place ceea ce face si ca cade de proasta in aceasta situatie, dar nu stiu cum sa ii zic. Poate imi dati voi un sfat! ofer fundita

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Daca nu suporti astfel de oameni este bine sa-i eviti.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Femeia aceea matură a ţinut cu dreptatea.
Te roade faptul că dreptatea era de partea lui? Asta e!
Femeile trecute de 30 de ani sunt mature şi realiste. Abia atunci scapă de superficialitate şi văd dreptatea aşa cum este ea!
De ce-ar fi trebuit să ţină cu prietena ta? Doar aşa... pentru că-i prietena ta? Când ea era cea care greşise?!
Într-adevăr, astea cu cu messengerul sunt imature (singura chestie la care ai dreptate în toată postarea) dar având în vedere că erau despărţiţi de o anume distanţă, s-a dovedit a fi utilă iar bănuielile s-au confirmat!
Salut.

| Foca a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci este alegerea ei... Noi sa fim sanatosi app din ce oras esti. Ia id meu love struck iuli_yo16

| Pitik_1289 a răspuns:

Nu poti sa ii faci nimic prietenei tale daca ea tine asa mult la el.

| Pitik_1289 a răspuns:

Este bine sa ii eviti cum a spus Mira ...mai jos...Dar fiind cea mai buna prietena a ta trebuie sa o ajuti la nevoie si sa ii fi alaturi.la greu kissbig grin