| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea este foarte supărata din cauza unui băiat. Ea chiar credea ca el o place dar el i-a zis ca place pe altcineva și este foarte supărată. Am încercat sa vorbesc cu ea, sa îi spun ca nu merita dar e foarte negativista și spune ca vrea sa moara spune numa' prostii și eu nu știu ce sa mai fac sa o ajut.
Ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu ea cand este calma si sa o faci sa inteleaga ca nu poate sa stea cu cineva daca nu este indragita de acea persoana, degeaba iubeste ea, daca el iubeste pe alta.ii place sa se amageasca singura? fa-o sa inteleaga ca dragoste cu forta nu se poate. daca nu merge nici asa, lsa-o in legea ei
O zi frumoasa sa aihappy

| miolina a răspuns:

O afurisita de mironosita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las-o sa-si aleaga ceea ce-si doreste, iubirea este oarba, muta si surda!

Răspuns utilizator avertizat
| JeJeleu a răspuns:

Spune-i ca nu e capat de lume
Oricum nu se casatoarea cu ala!
Oricum e o mare prostie sa "te omori" pentru prostii d-astea care ni se întâmplă la toti
Bafta

| Bella116 a răspuns:

Fi alaturi de ea. O sa-i treaca cu timpul.

| MinnieMouse11 a răspuns:

Pai incearca sa ii faci cunostinta cu un alt baiat.Arata-i ca acel baiat nu e cel mai bun si ca sunt altii mai buni pe planeta asta.Aduna mai multi baieti ca sa ii faca, complimente. Daca toate astea nu merg, petreceti mai mult timp impreuna si fa-o sa il uite.

| Pisicuta1111 a răspuns:

Fa-i cunostinta cu un alt baiat, iesi cu ea sa cunoasca altii, nu e un capat de lume mai ales daca intre ei n-a fost ceva semnificativ, ci doar il place. spune ca vrea sa se omoare dar nu o va face, este pe moment suparata si trista pentru ca a fost respinsa, dar o sa treaca peste! Ascult-o, fii langa ea, sfatuieste-o, asta e cel mai important.