| hjjd a întrebat:

merita sa ma cert cu cea mai buna prietena a mea din cauza unui baiat? desi stiu ca este si vina ei? ce credeti merita? credeti ca sar supara daca i-as spune exact ce simt eu in acest moment.adica sa i spun ca nu imi place deloc ce a facut.

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, s-ar supara. Eu unul nu as suporta sa vad 2 fete ca se cearta pe mine, si sa-si strice prietenia. Ii spui ca nu-ti place ce face doar daca mai face 1 data chestia aia de a facut-o, da nu sari repede la fapte, gandeste-te putin si ce v-a simtii cineva atunci cand ii spui ceva direct pe fata,

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Depinde care este povestea. Daca tu crezi cu adevarat ca merita sa te certi cu ea pentru un baiat Bafta! Dar cel mai rau este sa nu-ti para mai tarziu pentru ca ai facut acest lucru.Deci in concuzie doar daca esti foarte convinsa ca merita fa-o!

| teiube a răspuns:

Eu cred ca da ar trebui sa vorbesti cu amandoi si sa l-e spui ce ai pe suflet.sa vorbesti si cu prietena ta sa ii spui ca nu a facut bine ce a facut ca trebuia sa se gandeasca ca baiatul respectiv este cu tine iar tu ii esti cea mai buna prietena dar si cu el ar trebui sa vorbesti si sa il intrebi pe care dinte voi o prefera sa dati cartile pe fata ca sa nu se joace cu sentimentele amandurora.De foarte multe ori am intalnit aceasta problema pentru ca se intampla ca una din prietene sa gaseasca pe "fat frumos" iar cealalta din invidie sa il fure e trist ca in ziua de azi multe fete invidioase ca prietena lor a gasit un baiat bun vrea sa il fure. Daca chiar este prietenata si tine la tine si daca si tu ti la ea banuiesc ca sunteti prietene de mult veti vorbi sincer una cu cealalta si veti lua o hotarare.eu te sfatuiesc sa fi sincera sa vorbesti cu amandoi sa vezi ce au de gand si na nu te lasi sa isi bata joc de tine mult succes

| Diiana232997 a răspuns:

Nu merita.
Daca te certi cu ea, sa zicem ca ramai cu baiatul. cand te certi cu baiatul ( pentru. ca este inevitabil ) cu cine mai ramai?
O prietena buna este pentru mai mult timp, iar baiatul oh go on.

| dya333 a răspuns:

Daca consideri ca poti avea incredere in ea si ca te va intelege eu zic ca nu strica sa vorbesti cu ea, ii vei spune ce ai pe suflet si astfel vei afla ce crede ea si daca mai puteti ramane prietene.Asta este parerea mea succes:*

| liii a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta si sa-i spui ce nu ti-a convenit, ea probabil nu si-a dat seama.

| Aly_6411 a răspuns:

Pai eu cred ca daca ea nu e vinovata nu trebuie sa te certi cu ia din cauza unui baiat. Daca e cea mai buna prietena inseamna ca a fost alaturi de tine la bine si la greu nu? No atunci tu crezi ca merita sa te certi cu ea din cauza unui baiat.Ca baietii din ziua de azi, nu poti sa ai incredere in el.Eu asta cred, dar tu trebuie sa iti asculti inima...