| ovidasmihai a întrebat:

Prietenia adevărată, ce prieteni să ții aproape?
Nu ai nevoie de mulți prieteni, ci de prieteni adevărați?
Cum descoperi care sunt prietenii tăi adevarați, dar și pe cei care doar se pretind a fi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prietenii ti-i alegi tu, dintre colegii de scoala, vecini, rude sau colegi de munca.
Ideal este sa fie de varsta apropiata tie si sa aveti preocupari in comun, cam aceeasi gandire si hobby-uri, ca sa aveti ce discuta si cum petrece timp impreuna.

1 răspuns:
| MarianWLF a răspuns:

Pai indicat ar fi sa cunosti lume, dupa ii sortezi, daca stai in casa fara sa vorbesti cu nimeni nu ai cum sa iti faci prieteni, si da, nu trebuie multi, prieteni adevarati pe care ii consider ca fratii mei de sange sunt 3 la numar, atat, pana la 27 de ani ai mei, sunt rari, ii gasesti greu dar sunt de ajuns, restul sunt simple cunostinte sau colegi de munca.