| anonim_4396 a întrebat:

Probabil ca unii au citit si întrebarea anterioara.
M-am certat de curând cu iubitul meu pentru ca nu îl lăsam să vorbească cu alte fete și cu fostele.Noi când eram la început, asta fiind acum un an l-am pus să își blocheze fostele pe Instagram și le-a blocat.Mi-a zis că nu mai vorbește cu ele iar acum când ne-am certat mi-a zis că a vorbit în tot timpul ăla cu ele pe Facebook si că încă o face..am avut atâta încredere în el și m-a dezamăgit..merită să-l iert? Că el dă vina pe mine că eu nu l-am lăsat să vorbeasca cu ele dar tot a făcut-o iar eu am renunțat la o grămadă de prieteni și băieți pentru el

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e ok să-i spui cu cine să vorbească și cu cine nu, eventual îi zici mă deranjează să vorbești cu x pentru că și mi-aș dori să nu o mai faci
dar pe altă parte nu înțeleg ca ce chestie mai ține el legătura cu fostele?
Mi se pare o relație toxică, el e copil rău și nu înțelege niște reguli minime de bun simț și de cum trebuie să te porți într-o relație. tu mai ușor cu asta cu „nu vorbești cu alte fete" că nu ești șefa lui, cât timp nu e vorba de flirt sau o fostă are dreptu ca om să aibă și prietene cum și tu ai să ai prieteni băieți nefiind cazu să renunți la ei doar pentru că ai relație

| RAY a răspuns:

Te ai certat pentru ca oferea si altora o tura cu masina lui, chiar e trist, dar hai sa lasam basmul cu gelozia, ai avut incredere in interesele tale atat, acum cauti altul de care sa te folosesti

| srs7866 a răspuns (pentru RAY):

Nu m-am folosit de el, wtf

| RAY a răspuns (pentru srs7866):

Te cred laughing laughing

| Cosmin86 a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa renunti la oameni pentru relatia actuala...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu, nu merita. O sa o faca din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar in ce mod vorbește?
Contează și modul in care tu i ai spui lucrurile astea. Dacă in momentul in care tu te enervezi,începi sa i zici "nu face aia,da i bloc la aia, ia sa văd cu cine vorbești " chestiile astea deranjeazahappy învață sa vorbești cu el. Spune i : uite vezi,pe mine ma deranjeaza ca tu vorbești cu fostele tale iubite,e normal intr-un fel sa ma deranjeze, și mi se pare de prost gust sa faci asta in timp ce ești cu minehappy doar pune te in locul meu. " apoi vezi și cum reacționează el: dacă e ultimul nesimțit și îți zice ca nu e treaba ta sau fac ce vreau, atunci. rămâne la alegerea ta ce faci.
Dacă in schimb îți vorbește cu cald, îți explica lucrurile din perspectiva lui și de ce simte sa vorbească cu ele, atunci ii poți spune ca tu nu ești capabilă încă sa accepți ca omul de lângă tine încă vorbește cu femeile din viața lui, nu cu una ca au rămas prieteni, cu toate(asa sunt și eu) și trebuie sa aleagă. Eu asa fac lucrurile fata Dragahappy
Sunt 2 categorii de bărbați in situația de fața : 1 cei care sunt nepăsători și oricât le ai spune ca te doare, fac la fel și nj i intelereseaza nici măcar pe moment
2 cei care te inteleg și fac tot posibilul sa meargă relația cu tine
Dacă el nu vrea, înseamnă ca nu l interesează prea mult dacă va despartiti sau nu

| srs7866 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai whatsapp? aș vrea să îți zic mai multe detalii și poate vei înțelege mai bine

| anonim_4396 explică (pentru srs7866):

Da,am. Agauda ma la prieteni. Putem vorbi și pe Instagram happy

| srs7866 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde îți las numărul?

| anonim_4396 explică (pentru srs7866):

La mesaje

| srs7866 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge, mai bine mi-l lași tu pe al tău și îți dau eu mesaj

| Speranta12 a răspuns:

Pai e clar ca o sa devii si tu o fosta la un moment dat cu care tot pe Facebook va vorbi cand se va cupla cu alta laughing

Asta in cazul in care mai tii legatura cu el, ca si fostele lui pana acumwinking

| TheWznd a răspuns:

What the f*ck
"Nu-l lasam sa vorbească cu alte fete și cu fostele"
Ii ordoni unui adult ce sa facă, și el accepta? Unui copil de 5 ani poți sa ii spui cu cine și când sa vorbească, și asta doar dacă ii ești mama.

Daca vrei partener de viata cu care sa te porți de la egal la egal, grow up, dacă vrei sa crești un copil, ține-o tot asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Ananima99 a răspuns:

Dar de ce sa nu vorbeasca?