| Rose_2860 a întrebat:

Pt cei care nu au copii inca:ce va doriti fetita sau baietel? Si de ce?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu am pretentii suplimentare.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Parerea mea este, cum vrea Dumnezeu, eu am fost bucuros ca s-a intamplat acest lucru si am doi baieti.

| antonia09 a răspuns:

Draga White rose, bucuria de a avea un copil este imensa. Acum nu conteaza daca ai fetita sau baiat, important este ca acel copil sa fie sanatos si iubit de catre ambii parinti. Am deja o fetita careia as vrea sa ii mai ofer inca un fratior sau o surioara, nu conteaza ce va fi urmatorul copil. Iubirea acordata copilului este aceeasi indiferent de sex.
Cu bine,

| clauss a răspuns:

Daca nu va fi, ma multumesc si cu un animalut cat de mic si urat ar fi, e un suflet

| hândel a răspuns:

Eu vreau 2 fete si 2 baieti, ca sa aiba fiecare cu cine vorbi despre chestiunile lor copilaresti, independent de sprijinul nostru moral, material, financiar, ca parinti.winking

| daii a răspuns:

Eu vreau o fetita si un baietel. Dar sa fie sanatosi. Oricum, indiferent de sex, toti sunt niste scumpi.love struck

by daiiwinking

| Sara a răspuns:

Un baiat! Nu as vrea sa treaca prin diferite pacate, doar pntr simplu motiv ca s a nascut femeie! Incepand de la bolile specifice femeii, pana la suferinta ce o poate avea dp urma barbatilor! Vreau un baietel! Dar, sanatos sa fie, caci in principiu nu ii putem spune lui Dumnezeu ce sa ne dea!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu prea am pretentii. dar cred ca mai bine un baietel.

Caci fetele. stiu si eu cum sunt.barfitoare,dificile,suparacioase.

Dar.las in voia Domnului, peste cativa ani, sa fie ce vrea El :d.

| 20pamy a răspuns:

Cred ca mi-as dori gemeni; si baiat si fetita. Dar cred ca am mai multe sanse sa am doar un copil o data; as vrea o fetita-sa ii prind parul in toate variantele posibile si sa o invat tot ce eu n-am stiut la timpul potrivit. Important este sa fie un copil sanatos...sexul il hotaraste Dumnezeu.

| D-Anna a răspuns:

Pff eu nu sunt la varsta la care sa ma gandesc la asa ceva dar oricum baieti:X:X fetele-s prea dificileoh go on

| Aurelia a răspuns:

Ambii. Mi-as dori(cand va veni vremea) sa am o fata si un baiat, doi frati care sa se inteleaga bine, sa se ajute unul pe celalalt, sa fie constiinciosi si civilizati cu cei din jur, si desigur, cu parintii lor.

| andytza a răspuns:

Nu-mi doresc ca si asa nu o sa se intample, stiu asta pentru ca o ghicitoare mi-a citit in palma si mi-a dat in carti happy Ce o sa fie, daca o sa fie, o sa fie.Important este sa fie sanatos copilul si sa-i pot oferi tot ceea ce-si doreste.

| betty17 a răspuns:

Eu mi-as dori foarte mult o fetita scumpa:X:X:X:X
desigur nu acum peste vreo 10 ani sau chiar mai multlaughingdepinde

succes

| Paris a răspuns:

2 baietei si o fetita, am si un tablou de familie in minte: eu cu baieteii in brate iar sotul meu cu fetita big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu am preferințe, doar să fie sănătos. Este cel mai important lucru pentru părinți și implicit pentru copil.
Pa, pa.

| 2pls a răspuns:

Eu imi doresc sa am un baiat si o fetita, sub nici'o forma nu vreau sa am 1 singur copil.