| AnaisseMarie12 a întrebat:

Relația cu fratele meu este una toxica și nu stiu ce sa fac ca sa scap cumva de el și sa ajung sa fiu fericita și libera. Fratele meu este genul de om are bea mult se îmbata, vine și are pretenția sa faci ceea ce vrea el, când vrea el ca dacă nu se pune și te înjură in toate felurile posibile. In general el mereu a fost o fire vulcanică. El nu stie sa respecte pe nimeni, dacă el vrea ceva noi trebuie sa fim la cheremul lui. Nu de mult am ajuns sa cunosc un baiat minunat, dar fratele meu fiind așa cum este el ma caută des și are pretenția ca de obicei sa fac ce vrea el, când vrea el indiferent de situație. Și dacă nu îl fac ma suna, ma înjură, ma caută și nu stiu ce as putea sa fac sa scap efectiv de povara asta pe care o am. Nu îmi doresc ca băiatul asta cu care sunt care este așa de liniștit și bun cu mine sa ajungă sa vada cum se comporta fratele meu cu mine și cum este el de fapt. Va rog sa îmi dați niște sfaturi cu ce as putea sa fac ca sa scap. Înțeleg ca sângele apa nu se face dar nu mai pot sta așa.

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu poți face dintr-o om agresivi om normal căci el ori ce ai face tu el tot agresiv va rămâne și tot scandal și certuri va căuta și va face este imposibil sa ieși la capăt cu om om agresiv care tot ce vrea este sa facă rău și caută scandale și răutate certuri și bătăi. Ar fi car și cum ai forța un om normal sa fie un om agresiv scandalagiu și pus pe rele și bătaie. Este imposibil sa faci un astfel de "om" sa fie om cu Adevărat. Ba chiar dacă iai explica și i-ai spune ca omul 100000 ori el te rău va face el tot rău își va dori sa facă și va face căci în acel om în sângele lui în intențile lui gândurile lui zace numai ceartă scandale bătaie răutate și prostie...

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ce poti sa faci? Nui raspunzi cand te suna, simplu, laughing tu de fapt raspinzindui la telefon, ii dai apa la moara.El oricum nu stie pe unde esti tu, asa ca sa injure acolo unde este el cit vrea.

Cind o intreba de ce nu ai raspuns, spui ca aveai treaba, nu trebuie sai dai socoteala lui.