| AnonymusBby a întrebat:

Intr-o seara,ma jucam adevar & provocare cu niste prieteni in fata blocului, si am fost intrebata daca sunt virgina.Le-am zis adevărul...ca da, încă sunt...toti au început sa rada,iar de atunci mă tot tachinau si faceau misto de mine. Vrand sa scap o data de aceasta povara,mi-am cumpărat un vibrator,parintii mei nefiind acasa,m-am gândit sa-l folosesc.A fost minunat, m-am simtit chiar bine.Insa,a doua zi când mama făcea paturile,ca de obicei,l-a gasit,si m-a certat mai rau ca niciodată... specific, am 18 ani.Saptamana viitoare,când tata se va întoarce acasă din Spania, ii va spune...acum,mama vrea sa mă duca la un psiholog...ajutati-ma...cum as putea sa le explic parintilor mei asa ceva?

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic din pentru a scaa de aceasta povara pentru ca nu e o povara.o povara e sa o faci cu cineva care sa isi bata joc de tine si sa te faca de ras in tot orasul dupa. plus ca si prietenii tai nu sti sigur ca au facuto.asa fiecare poate sa spuna eu m-am culcat cu o suta si de fapt sa fie virgin. majortatea care se lauda e doar gura de ei.parintilor tai nu stiu cum sa le explici e cam ciudata treaba.te poti duce l psiholog desi n-are nicio treaba deoarece poti discuta despre aceasta povara si te poate ajuta sa nu faci vreo prostie pe care chiar poti sa o regreti toata viata, cum ar fi sa te culci cu cineva doar ca sa numai fi virgina

| LoveSleep a răspuns:

Povara încă o ai.
Încearcă s-o faci cu un băiat, în felul ăsta o să te creadă normală și o să renunțe la psiholog.

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ei,daca te duce la psiholog ii explici omului ca duceai dor de cuc si nu aveai de unde, asa ca ai luat un vibrator.Pe viitor gaseste un barbat, se descurca mai bine si e gratis.

| Oxymorone a răspuns:

Hei,cum sa te duca la un psiholog? laughing Ai 18 ani si orice fata de anii tai care se iubeste pe ea insasi, are unul in casa. Utilizarea unui astfel de obiect nu iti reflecta starea mintala.

| Shriti a răspuns:

Nu cred ca virginitatea e o problema, din contra, e cea mai de pret podoaba a femeii.
Sa inteleg ca vrei sa te dezvirginezi. Pai, daca tot vrei sa o faci, gandeste.te bine la consecinte. Iti va fi mai usor pe suflet sa stii ca te.ai dezvirginat pentru ca prietenii asa numiti sa nu mai rada de tine, sau ii ignori pe asa numitii prieteni si te pastrezi curata pentru sotul tau? O decizie pripita, as spune. Mai gandeste.te.
Si apropo, vibratoarele nu dezvirgineaza.

| JayLuckyLuciano a răspuns:

Ai 18 ani, iti permiti orice. In plus le poti spune situatia, pentru ca nu e ceva jenant.Ii spui asa: Mama, am facut-o pentru ca prietenii au ras de mine pentru ca sunt virgina. Nu o sa merg la psiholog pentru ca am 18 si imi pot lua singura deciziile. Si ii poti arata raspunsurile favorabile tie de pe TPU.ro.

| MarinaSasha a răspuns:

Nu trebuia sa decurgi la asa ceva, trebuia sa ii lasi sa rada de tine, decat sa te certe parintii.Totul vine de la sine.winking