| Twister09 a întrebat:

Roata chiar se intoarce de fiecare data? Adica vi s-a intamplat ca o persoana care v-a ranit sau care v-a ignorat sa vrea mai tarziu sa fie cu voi deoarece a realizat ca v-a pierdut sau ca v-ati pierdut interesul fata de ea/el?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Roata nu se întoarce de fiecare dată.
Roata se învârte, iar de câte ori se învârte, căruța, mașina și viața merg înainte. Căruța sau mașina mai merg înapoi, viața, nu.

| OldSoul a răspuns:

Nu.

Asta se intampla doar in filme.

In realitate, de obicei schimbarea ta fata de ea/el, apare prea tarziu, cand deja razboiul este pierdut.
Razboiul fiind interesul persoanei respective.

| sofisis a răspuns:

In 90% din cazuri da.

| Panamax a răspuns:

Aia nu este roata.Este doar prostie.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Bine faci, bine gasesti.
Rau faci, rau gasesti.
Si e adevarat. Valabil nu doar in dragoste.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Da, de obicei persoanele care-mi-au facut rau intr-un anumit fel, mai devreme sau mai tarziu au simtit la randul lor suferinta. Si nu ma bucura asta, nici nu imi inspira o oarecare revelatie din partea providentei…
Dar noi ne simtim razbunati in acest caz. Si totusi, nu cred in ''karma'' sau ca ''roata se invarte'', ci pur si simplu, oamenii traiesc, experimenteaza, si suferinta, insuccesul apar la un moment dat, sunt inevitabile si atunci noi, dintr-un puternic instinct justitiar sau razbunator, simtim nevoia sa atribuim necazul ''inamicului'' nostru cu karma, plata revansei. happyCand de fapt, suferim toti… in diverse moduri si din diverse pricini. Ne facem rau unii altora.

| OrdanKarris a răspuns:

Da, am patit ca o tipa sa vrea sa se intoarca la mine. Nimic nu a fost mai terapeutic si mai placut decat sa am ocazia sa-i dau si eu cu flit poate chiar mai dur si mai direct decat o facuse ea in trecut. O singura data am patit asta si a fost DELICIOS!

| christine99 a răspuns:

Mai sunt "relatii" unde ba se despart, ba se impaca si se creeaza un fel de du-te-vino. Daca merita sau nu sa faci asta, e in decizia fiecaruia. Da, roata se mai intoarce, dar chiar vrei sa stai si sa astepti pana se intampla asta? Vei trece peste, rotile poate se vor intoarce in multe directii si la un moment dat nu o sa te mai intereseze atat de mult.

| gothicbat a răspuns:

Nu știu dacă se întâmplă chiar de fiecare dată, însă, din experiența mea, în majoritatea cazurilor, da.
Se cheamă KARMA laughing

| gothicbat a răspuns (pentru gothicbat):

Later edit: Dacă o persoană te-a rănit/ignorat și tu ai trecut peste, iar persoana aia vrea să revină în viața ta, ignor-o. Nu-i oferi prilejul de-a face asta iar. Dacă ai trecut peste, e bine, dacă îi permiți persoanei ăleia să revină-n viața ta, vei ajunge iar în punctul în care ai fost. Fii mulțumit(ă) c-ai reușit să treci peste și nu mai primi persoane toxice în viața ta.

| Nyarlathotep a răspuns:

Da, si i-am dat cu flit.

| Vanesa87 a răspuns:

''Roata'' nu se intoarce niciodata, este doar o chestie babeasca prin care oameni se motivau ca sa fie mai optimisti in ce priveste raul altuia, biblic spus sunt incercari are Domnului, dar intra in contradictoriu cu, Dumnezeu ne-a lasat sa decidem ce vrem sa facem cu si de a lungu vieti noastre.Mai pe inteles... niciodata roata nu se va intoarce,''bine faci bine primesti'',''de acolo de unde dai de acolo iti da dumnezeu'', sau etc