| want2bMajestic a întrebat:

S-a deschis un salon de masaj... am fost la o sedinta si m-am simtit asa d bine incat as vrea sa mai merg.problema este ca i-am zis iubitei mele despre acest lucru... iar ea m-a intrebat cine mi-a facut masaj... e drept ca personalul este format dora din tinere...intre 22-25 ani...asa ca mi-a interzis ca sa mai merg... oare c sa fac? sa ii zic sa vina si ea cu mine ca sa vada ce, care si cum?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

E interesant ca prima oara ai mers fara ea. Asa ca poate vrei un spatiu personal, undeva unde ea sa nu fie. Nu ca nu ai tine la ea, dar toti avem nevoie si de activitati separate in cuplu. Daca vrei, mergeti impreuna la o sedinta, dar nu faceti abonament. Pe urma nu mai ai scapare.laughing Desi, nu prea o sa ajute, fiindca isi va imagina ca nu s-a intamplat nimic, fiindca era de fata; in restul timpului... Problema este la ea, cu gelozia. Faptul ca iti face alta femeie (profesionista) masaj mi se pare la fel de ok cu faptul ca ea merge la un ginecolog barbat. Sau esti gelos pe chestia asta?

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E putin ciudat ca ori nu are incredere, ori e geloasa, ca te poti simti bien in afara casei! Dece nu iti face ea masaj, cum ar fi normal?!, si trebuie sa te duci sa faci pe bani? Cum vine aia ca ti-a interzis sa mai mergi? Azi iti zice nu! la masaj, iar maine, la ce urmeaza sa te restranga? Spune-i de la mine, daca nu stie, ca nu e vb doar de relax, ci si de santate, iar masajul, ca terapie, e vechi de 5-6000 de ani! C a sa nu mai zic ca face parte din jocurile de cuplu, relaxare si preludiu! Sau nu cumva te stie zgubilitic, si i-e frica ca faci maim mult decat masaj acolo? Sau te combini cu una din fete si pentru "after hours"?! Bibicule, fara incredere nexam relatie OK! Ia cogiteaza matalutza oleaca!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Miruna a avut o idee perfecta.happyMergeti impreuna.happyIn acest mod nu va mai trebui sa isi faca griji.happy

| DenissaDeea a răspuns:

Pai se explica! iubita ta e posibil sa fie putin geloasa sau se simte un pic neconfortabil stiind ca te maseaza o alta femeie in locul ei, eu cred are si ea motivele/orgoliul ei in privinta aceasta, mergeti impreuna si alegeti maseoza in preuna sau renuntati la salon si facetiva masaj acasa unuia celuilalat, asa va prinde incredere ca ea aste unica persoana in viata D. voastra si cea mai importanta, se va convinge de increderea ta totala, ca nu se va ajunge la alte nebunii''posibil sa le aiba in minte ea''. Sincer nici mie nu miar face placere sa stiu ca o tipa ii face masaj sotului''prietenului'' meu, mas simti groaznic(desi nu sunt genul de femeie geloasa), eventual as alege o cale de conpromis sa ne satisfaca si sa ne simtim bine amundoi in privinta acestui lucru.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Nu-i spune pur si simplu sa vina cu tine. Fa-i o surpriza. mergi la salanul de masaj si vorbeste cu fetele sa va programeze pe amandoi, la aceeasi ora. Ideal ar fi ca masajul sa va fie facut in aceeasi incapere si sa va priviti in ochi in acest timp...
Prietenei tale spune-i ca masajul este prima parte a preludiului pentru ceea ce va urma... Sunt convinsa ca sedintelede masaj le veti face impreuna.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pai este masaj normal sau erotic?
Daca este masa normal eu zic sa va faceti amandoi un abonament, sa mergeti in aceleasi zile, la aceleasi ore sa se convinga ca nu e nimic ciudat. Poate chiar ii va placea si dorii sa continuati masajele.winking

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

''masaj''**...''si va dorii''***

Janina
| Janina a răspuns:

Mergeti impreuna..si ii trec dracusori la iubi tau big grin

| borsec a răspuns:

Daca nu este masaj erotic nu vad de ce ti-ar interzice sa mergi.

| JustMeFlory a răspuns:

Dar nu crezi ca nu prea ar avea de ce sa iti interzice acest lucru? in plus din cate stiu eu numai parintii au voie sa iti interzica ce sa faci. vorbeste cu ea si de ce nu cum ai spus si tu ia'o cu tine, si arata'i ca nu ai nicio treaba cu tipele care lucreaza acolo.sau schimba salonulhappy...desi nu cred ca vei gasi pe nicaieri un salon in care sa lucreze femei mai in varsta.
Succes!

| marria a răspuns:

Km geloasa prietena ta... ia-o si pe ea sa vada k nu-i nimic in neregula...mai bine asa sa nu aiba dubiihappy

| Raluca_7548 a răspuns:

Sa nu se simta exclusa..ia-o cu tine la o sedinta..sau mai mult..fa-i o surpriza..si asa ii dovedesti ca tii la ea.

| Raluca_7548 a răspuns:

Sa nu se simta exclusa. ia-o cu tine la o sedinta.sau mai mult. fa-i o surpriza.si asa ii dovedesti ca tii la ea.

| silvio a răspuns:

Are dreptate Flory, cum sa iti interzica? Parerea mea este sa o iei si pe ea, dar daca nu vrea si vei continua sa te duci, ai grija sa te limitezi doar la masaj, acolo, la salonul ala... happy

| silvio a răspuns:

Si referitor la ce zicea m! ke, daca e erotic, care e problema? sustin in continuare sa te duci si cu prietena, sa vada si ea "ce, care si cum"
succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te pui in locul ei... daca era invers? si ea ar fi laudat masajul pe care i l-a facut un tanar? big grin
O buna alternativa mi se pare ideea lui MIKe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-ma, nu stiu de ce, dar mi se par figuri. E un masaj si gata. Tu dai denumiri de aventuri unor chestii care unora li se par pure intimplari